www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Zjednodušte si život díky UPS

Vůbec poprvé můžeme přímo u UPS vidět možnost měřit spotřebu elektrické energie až na úrovni skupin zásuvek.

V těchto dnech uvedl na trh novou UPS Eaton 5PX s funkcemi, jenž ocení především IT manažeři. UPS 5PX měří spotřebu energie každého zařízení a velký intuitivní LCD displej jí propůjčuje mimořádnou ovladatelnost. UPS 5PX má rovněž špičkový účiník* v dané třídě (hodnota 0,9) a může proto chránit více zařízení, než jiné výrobky na trhu. UPS 5PX je nástupcem osvědčené UPS Eaton Evolution S a představuje UPS nové generace s výkonovým rozsahem 1,5 až 3 kVA, určenou do prostředí s vysokou hustotou montáže, jako jsou servery, LAN přepínače, routery a datová úložiště.

Nová jednofázová UPS Eaton 5PX je k dispozici pro výkony 1,5; 2,2 a 3 kVA v cenovém rozmezí od 19.780 Kč do 39.560 Kč v provedení 2U nebo 3U.

Možnost měřit energetickou spotřebu až na úrovni skupin zásuvek byla realizována v oboru UPS poprvé. Výsledky měření lze snadno monitorovat lokálně na LCD, nebo dálkově po datové síti za použití softwaru Eaton Inteligent Power. Získané údaje představují podstatný přínos pro IT manažery při optimalizaci provozu serverů.

Snadno ovladatelná UPS chránící více zařízení
UPS 5PX je vybavena sedmijazyčným intuitivním LCD displejem. Velká plocha displeje umožňuje IT manažerům jediným pohledem získat veškerá potřebná data. Stav UPS a nejdůležitější naměřené hodnoty jsou k dispozici bez potřeby rolování nahoru a dolů, což administrátorům spoří čas. Rovněž konfigurace UPS je velmi jednoduchá a intuitivní.

Pokrokové možnosti konfigurace dovolují administrátorovi provést intuitivní změny UPS parametrů přímo z obrazovky a není nutné kvůli konfiguraci připojovat UPS k počítači. Snadné ovládání UPS zahrnuje rovněž možnost monitorovat její funkci po datové síti LAN pomocí softwarových produktů řady Eaton Intelligent Power, které jsou bezplatně k dispozici ke stažení na webových stránkách Eaton.

Špičková hodnota účiníku a vyšší životnost baterie
Špičková hodnota účiníku* – 0,9 – znamená o 28 % vyšší výkon ve srovnání s tradičními UPS s hodnotou účiníku 0,7. Čím vyšší je účiník, tím vyšší je výstupní výkon UPS a tím více zařízení může chránit. Takto se uspoří na celkovém počtu potřebných UPS a rovněž se snižují prostorové nároky a náklady na spotřebu energie.

Životnost baterie je jedním z hlavních kvalitativních parametrů UPS. Ve srovnání s předchozí UPS Eaton Evolution S má nové UPS 5PX díky technologii Eaton ABM vyšší spolehlivost. ABM je metoda nabíjení baterie, která umožňuje ponechat baterii mezi nabíjecími cykly v klidu, což podstatně zvyšuje životnost baterie. S tím dále souvisí klesající náklady na údržbu z důvodu prodlužení servisních intervalů a intervalů pro výměnu baterií.

UPS 5PX má vynikající energetickou účinnost s hodnotou 99 % a díky rozměrovému formátu RT (rack tower) je možné ji používat jak ve stojanu, tak i samostatně stojící.

Více informací naleznete zde.

 

Fotogalerie
Soubory ke stažení
eaton-5px-datasheet-cze.pdf | 195 KB17. květen 2011
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS