www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

xComfort Bridge – ovládání nejen osvětlení ze smartphonu

        

Představujeme Vám xComfort Bridge, novou ovládací jednotku pro spínání osvětlení pomocí jednoduché aplikace ve Vašem smartphonu. Nezáleží na tom, zda-li jste již znalý uživatel a programátor chytrých instalací, nebo teprve začínáte pronikat a seznamovat se s technologiemi pro chytré domy a nebo jen chcete chytře vyzkoušet ovládání osvětlení mobilem. Není nutný žádný konfigurační software ani předchozí znalosti programování - stačí pouze nainstalovat jednu z našich Go Wireless sad pro spínání či stmívání. Instalace bezdrátových sad Go Wireless je jednoduchá, flexibilní a bez nepořádku. Aktor umístíte na vhodném místě u světelného zdroje a bezdrátové tlačítko umístíte na libovolné místo dle přání uživatele. U všech sad jsou vazby mezi tlačítkem a aktorem již naprogramované.

Pomocí aplikace v mobilním telefonu se přes místní síť připojíte k xComfort Bridge jednotce a snadno připojíte bezdrátové aktory pomocí scanování čárových kódů nebo pomocí párovacího módu. Připojit lze spínací nebo stmívací aktory a nové zásuvkové adaptéry (spínací a stmívací). Připojené aktory si snadno pojmenujete a přiřadíte jednotlivým místnostem. Pro komfortní ovládání si vytvoříte tématické scény jako např. Příchod, Odchod, Sledování televize, Večeře apod. 

Aktuální verze softwaru (update uvolněn pro všechny xComfort Bridge jednotky v 11/2019) umožňuje ovládat zařízení v místnosti, nebo aktivovat scény pomocí astronomických hodin při východu nebo západu slunce, samozřejmostí je automatické nastavení lokality. Nově je možné nastavovat též stmívací profily, k dispozici je šest speciálních stmívacích profilů vhodných pro LED zdroje osvětlení, nebo aktivovat režim ZAP/VYP. Pro ještě komfortnější ovládání je možné nastavit minimální hodnotu stmívání při ovládání bezdrátovým tlačítkem.

Prostřednictvím xComfort Bridge lze ze smartphonu ovládat až 30 světelných okruhů nebo spotřebičů v místní síti. RF Bridge se připojuje LAN kabelem k routeru v domě, ke kterému mohou být přes WiFi připojeny až čtyři smartphony. Aplikaci pro mobilní telefon lze stáhnout bezplatně z Google či Apple obchodu.

Navíc je možné kdykoli postoupit o level výše, xComfort Bridge jednotku nahradit Smart Manažerem pro řízení chytrých domů a doplnit další funkce, včetně ovládání topení žaluzií atd. Již instalované sady GO Wireless, včetně doplňkových vypínačů a termostatů, jsou plně kompatibilní s touto jednotkou a další prvky je možné postupně doplňovat.

Diskuse k obsahu
Příspěvků (1)  |  Uživatelů (1)  |  Poslední (30. leden 2020, 13:12:15)

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.

Martin Závada | Čtvrtek 30. leden 2020, 13:12:15
Musím říct, že nemám rád přetechnizované domácnosti, ale přesto uznávám toto ovládání osvětlení přes smartphone jako bezvadný nápad, který jde využít v různých situacích. My máme takto konkrétně nastaveno ovládání lampičky do dětského pokoje, takže můžeme jednoduše přes telefon zhasnout světlo, jakmile malý usne. A každý, kdo měl někdy malé dítě zajisté ví, jak je to výhodné, protože k jeho probuzen stačí často jen otevřít dveře a potichu vstoupit do pokoje.
Vývoj a správa prezentace NAUSUS