www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

XC152 – Nové kompaktní PLC

Společnost Eaton uvádí na trh nová kompaktní PLC XC152, která podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako je SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet.

Nové XC152 jsou navrženy pro aplikace s vysoce výkonnými PLC a potřebnou flexibilitou rozhraní v nákladově efektivním řešení. Nové PLC běží na operačním systému Windows CE 5 a CPU je realizován 32-bitovým 400 MHz RISC procesorem. Kromě 64 MB interní paměti (OS, program, data) je součástí také SD slot pro vnější paměťové médium. PLC je z výrobního závodu dodáváno buď s CANopen (master / slave) nebo Profibus (DP / MPI master) rozhraním a volitelně lze doplnit o komunikační rozhraní SmartWire-DT.

Uživatelé standardních automatizačních řešení ocení u XC152 jeho vysokou výkonnost (s CoDeSys programovacím prostředím), jeho kompaktní design (VxŠxH - 100mm x 155mm x 40mm) a jeho široké komunikační možnosti. Možnost připojení komunikačního vedení SmartWire-DT nabízí několik významných výhod především v integrování I/O přímo do spínacích přístrojů. To umožňuje PLC XC152 přistupovat přímo k digitálním a analogovým datům přístrojů řídicích obvodů. V případě tohoto řešení už nejsou potřeba žádné brány či jednotky I/O, což umožňuje vytvářet flexibilní automatizační řešení s menším počtem komponentů a nízkými výdaji při projektování. Jako alternativa ke kombinovanému HMI / PLC je dnes možné použít vysoce výkonné PLC jako XC152 spolu s externím HMI. Toto řešení je připraveno pro snadnější a flexibilnější budoucí rozšíření a / nebo modifikace vaší aplikace.

 

Obr. „Nové kompaktní PLC XC152 s přímým připojením na systém SmartWire-DT“

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS