www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

NOVÝ RF SMART stmívač xComfort – unikátní technologie!

Představujeme vám nejvyspělejší technologii na trhu v oboru stmívání - NEW RF SMART stmívače 250 a 500 W nové generace. Novinkou jsou rovněž NEW RF binární vstupy 230 V. Nové výrobky jsou již dostupné a lze je objednávat.

           

  • Smart stmívače bez problému stmívají všechny typy zátěí RLC - žárovky a halogenky 230 V, ale také stmívatelné LED žárovky a kompaktní úsporky 230 V! A pokud jste si koupili např. nestmívatelnou LED žárovku, stmívač ji umí ovládat v režimu ZAP/VYP, obdobně jako spínací aktor (už nemusíte nahrazovat stmívací aktor za spínací).
  • Jsou vybaveny nejnovější inovativní technologií stmívání a řízení mají uzpůsobeno na vzestupné a sestupné hraně sinusovky napětí (leading edge / trailing edge). Pokud je zvolen DIM profil 1, pak detekce RLC zátěže je automatická, Proto nové SMART stmívače můžete také použít pro stmívání světelných zdrojů na malá napětí, která vyžadují konvenční nebo elektronický transformátor 230 V.
  • Stmívače nelze použít pro stmívání zdrojů, které se neřídí fázovým řízením, jako jsou např. zářivky, LED panely nebo LED pásky na malé napětí, vybavené vhodným typem předřadníku, např. pro analogové 0/10 V, 1-10 V) či digitální (DSI, DALI) řízení.
  • Vyrábějí se v provedení s montáží do instalační krabice (s hloubkou stmívače pouhých 18 mm) a ve vestavném provedení do rozváděče (rozměry modulu š x v x h, 150 x 35 x 28 mm). 
  • Jsou k dispozici pro tři nejběžnější aplikace použití - provedení stmívače CDAU-01/04 s bezdrátovým ovládáním, stmívač CDAU-01/04-I s dvěma binárními vstupy 230 V pro ovládání rovněž klasickým tlačítkovým spínačem 1/0 a stmívač CDAU-01/04-E s měřením spotřeby el. energie
  • Jsou vybeny elektronickou ochranou proti tepelnému přetížení a zkratu s automatickým návratem.
  • Stmívání je lineární v celém rozsahu, který lze uživatelský omezit.
  • Stmívání je bez blikání při nízkém otevření, bzučení stmívače či žhnutí žárovky po vypnutí. 
  • Vlastní spotřeba byla snížena na minimum. Stmívání libovolné zátěže je možné již od 0 Watt.
  • Umožňují více funkcí než stávající stmívače a jsou levnější.

 

Podívejte se, co vše umí a jak se zapojí nový RF SMART stmívač - video ZDE.

Aktuální software MFR 2.48 s podporou nového stmívače: MRF 2.48 CZ ZDE v sekci Software

Pro podporu SMART stmívače ve Smart Manageru je nezbytné zaktualizovat firmware SM na verzi 2.1 a RF modul na verzi 2.15. Rovněž proveďte update operačního systému tlačítkem "Update BL", pokud vás systém o aktualizaci požádá.

A jestliže máte v projektu také Room Manager nebo ECI (ethernet komunikační interface), pro spolupráci s novým SMART stmívačem proveďte aktualizaci firmware. USB skener není třeba aktualizovat, pouze zkontrolujte, že používáte verzi RFV1.02_USBV1.03.

Nová technologie nabízí mnohem více funkcí a oproti staré technologii je výrazně levnější. Nové výrobky vám pomohou snížit celkovou cenu projektu RF systému xComfort.

V základním režimu (šroubovák) si můžete vybrat jeden ze 6 předdefinovaných DIM profilů.

Tlačítkem MODE si vyberete nejvhodnější profil pro stmívání např. LED žárovky 230 V pohodlně šroubovákem obdobně tak, jako když se aktor přiřazuje k RF vypínači (podívejte se na video ke stmívači, jak se to dělá ...).

Přednastavené profily uložené v aktoru pro základní mód: RLC standard, LED1, LED2, LED3, CLF/CSL, pouze ZAP/VYP.

Daleko pohodlněji nastavíte DIM profily SMART stmívacího aktoru v komfortním módu softwarem MRF 2.48 CZ. Budete ale potřebovat konfigurační interface CKOZ-00/13. 

Buď si vyberete pro konkrétní LED žárovku předdefinovaný profil z databáze výrobců (databáze obsahuje 94 námi odzkoušených typů LED žárovek), nebo si vytvoříte svůj vlastní uživatelský profil a ten si uložte pro pozdější využití.

NOVINKA: Pokud je SMART stmívací aktor připojen rovněž ke Smart Manageru, aktuální DIM profil stmívače lze KDYKOLIV změnit rovněž na dálku v admin prostředí SM. Už víte, proč mu říkáme SMART stmívač?

 

Soubory ke stažení
Letak-SMART-stmivac-EN.pdf | 628 KB19. duben 2017
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS