www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

UPS Eaton 93E s účiníkem 0,9

Společnost Eaton má v portfoliu několik ucelených řad nepřerušitelných zdrojů napájení. Jednou z těchto řad je i Eaton 93E s topologií dvojité konverze, která byla nedávo doplněna o nové typy s výkony 15 až 80 kVA. Nyní UPS Eaton 93E disponuje výkony 15 až 400 kVA, což z něj dělá jeden z nejflexibilnějších UPS v dané třídě. Díky rozsahu výkonu a vysoké účinnosti až 98,5 % jsou tyto UPS systémy vhodné pro použití v datových centrech, administrativních a komerčních budovách a v dalších objektech s vysokými nároky na efektivitu a spolehlivost napájení.

Technologie dvojité konverze zaručuje nejvyšší možnou ochranu napájených zařízení. Vysoká energetická účinnost až 98,5 % v režimu High-Efficiency, respektive 94 % při dvojité konverzi, a výstupní účiník 0,9 řadí tyto UPS mezi nejúčinnější zařízení v dané tříde. Proudové nelineární zkreslení vykazuje hodnotu menší než 5 %, čímž je odstraněno riziko interference s dalšími zařízeními na témže napájecím okruhu. Technologie Advanced Battery Management (pokročilá správa baterií) pak prodlužuje až o 50 % dobu životnosti baterií.

Díky malé půdorysné ploše a kompaktním rozměrům, které jsou až o 20 % menší než u konkurenčních produktů s obdobnými atributy při zachování snadné instalace a pohodlného ovládání v kombinaci s vysokou energetickou účinností, jsou tyto UPS vhodné i pro prostorově omezené objekty. Jednoduchost UPS systému ovlivňuje i nízkou časovou náročnost na opravu, kterjá je menší než 30 minut (MTTR < 30 minut). UPS navíc pro zvýšení bezpečnosti aplikace obsahuje ve všech svých modelech ochranu proti zpětnému napájení v případě výpadku napájení na vstupních svorkách.

UPS Eaton 93E obsahuje pro potřeby navýšení kapacity systému nebo pro potřeby redundance technologii HotSync, která umožňuje paralelní zapojení několika záložních zdrojů Eaton 93E. V případě rozsáhlých nebo zvláště náročných projektů či aplikací je možné pro navýšení kapacity paralelně zapojit až čtyři UPS Eaton 93E. Pro potřeby redundance lze paralelně řadit až čtyři zařízení této řady. Eaton HotSync technologie navíc umožňuje, aby paralelně zapojené UPS sdílely zátěž bez nutnosti zřízení speciálního komunikačního zařízení, čímž se snižuje riziko vzniku "nejslabšího článku" a zvyšuje se celková spolehlivost napájecí soustavy.

UPS jsou vybaveny LCD displejem informujícím o stavu zařízení a základních měřených veličinách. Displej zároveň umožňuje ovládání a konfigurování UPS. Software Intelligent Power Manager, jenž je kompatibilní se všemi hlavními operačními systémy a populárními virtuálními platformami, včetně VMware vCenter, Microsoft Systems Center, Citrix XENCenter a Red Hat KVm rovněž umožňuje konfiguraci UPS. Zařízení jsou také osazena USB a RS232 porty a dvěma mini-sloty, do nichž lze zasunout volitelné komunikační karty, včetně adaptérů pro Ethernet LAN a sítě ModBus.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS