www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Topná sezóna je tady

 

Topná sezóna je tady

Obáváte se příliš velkých nákladů za vytápění vašeho bytu?  Pokud ano, dopřejte si kvalitní zónovou regulaci. Eaton RF systém xComfort nabízí spolehlivé bezdrátové řešení, které lze instalovat do novostaveb, ale také bez problému do již dříve postavených budov za účelem jejich modernizace. V těchto objektech je řízení vytápění obvykle nedostatečné a nevyhovuje moderním trendům. Často se setkáváme s byty, ve kterých se neřídí topení vůbec anebo pouze na základě jedné referenční teploty.

 

Dobře navržená regulace může uspořit až 30% provozních nákladů, přičemž pořizovací investice se brzy vrátí. Úspory jsou založeny na individuálním řízení jednotlivých místností a ovládání zdroje tepla. Ne vždy se musí topit po celý den na stejnou teplotu - každá část domu je vytápěna dle potřeby.

Bezdrátová regulace vytápění

  Návrh regulace je velmi snadný. Do obýváku se nainstaluje Room Manager, do všech ostatních místností bezdrátové termostaty pro měření prostorové teploty. Na radiátory se našroubují RF hlavice s motorickým pohonem a bateriovým napájením pro „přiškrcování“ průtoku vody. Pokud se dům vytápí podlahou, do topného rozdělovače se instaluje RF 12kanálový multiaktor. Jeho výstupy spojitě řídí termoelektrické ventily 230 V a udržují tak požadovanou teplotu v místnostech. Nezbytné je rovněž spínání zdroje tepla nebo oběhového čerpadla – ke kotli se nainstaluje spínací aktor. Ten je sepnut, pokud alespoň v jedné místnosti vzniká požadavek na topnou vodu. V době nepřítomnosti je topení udržováno na snížené teplotě -  nejčastěji noční, nebo standby. Úsporný režim je aktivován bezdrátovýmtlačítkemumístěným u východu z domu, příp. napojením na stávající EZS.

Kromě regulace vytápění, řídicí jednotka Room Manager, nabízí ještě další komfortní a bezpečnostní funkce, které jsou standardem inteligentního domu. Je možné řídit také chlazení, časově ovládat rolety, simulovat přítomnost osob spínáním osvětlení a kontrolovat spotřebu energií – plyn, elektro, voda.

 

 

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS