www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Společnost Eaton rozšiřuje funkcionalitu frekvenčních měničů PowerXL DC1

Nové typy frekvenčních měničů PowerXL DC1 nyní podporují stejně jako měniče řady DA1 všechny varianty vysoce účinných motorů IE4 včetně motorů s permanentním magnetem, bezkartáčových DC motorů a synchronních reluktančních motorů. Tak jako u předchozí verze, nový model DC1 je snadno použitelný a vyžaduje pouze základní údaje pro přiřazení a spolehlivý chod motoru.

Kromě základního režimu řízení V/f umožňuje nové provedení také provoz v bezsenzorovém vektorovém režimu (SLV). Díky tomu lze v případě potřeby zajistit dostupnost vysokého točivého momentu i při nízkých otáčkách, a také vysokou úroveň stability rychlosti, čímž se otevírá možnost využití v nových oblastech, které zahrnují extrémní nerovnováhu zátěže.  Doplněná funkce „Fire Mode“ je užitečná především u aplikací HVAC, kdy je nutné standardní chybová a varovná hlášení ignorovat. Například při využití v systému na extrakci kouře, měnič DC1 pokračuje ve standardním provozu tak, aby z budovy odtáhl maximální množství kouře.

Další přidané funkce umožňují nasazení měničů DC1 v nových aplikacích: druhá doba rozběhu nebo doběhu může být nastavena například pro účely přečerpávání, přičemž zařízení na tuto hodnotu přepne při dosažení určité frekvence. Brzdění s indukovaným střídavým proudem navíc umožňuje efektivnější brzdný výkon bez potřeby brzdného odporu. Nově implementovaná dodatečná ochrana lakováním chrání elektronické prvky před vlhkem, prachem, chemikáliemi a extrémními teplotami. To zvyšuje spolehlivost a prodlužuje životnost zařízení.

Celkem bylo přidáno více než 30 nových monitorovacích parametrů, které umožňují záznam více stavových informací, a tím zefektivňují diagnostiku. To mimo jiné zahrnuje zobrazení kWh pro možnost určení spotřeby pohonu. Uživatel může také měřit proměnné, jako jsou provozní hodiny ventilátoru, vnitřní teplota nebo počitadlo chyb při nadproudu, pod/přepětí a nadměrných teplotách.

Nové frekvenční měniče DC1, stejně jako předchozí verze, jsou snadno a rychle připraveny k provozu – pro konfiguraci stačí pouze 14 standardních parametrů. U složitějších aplikací se dodatečné parametry uloží v rozšířené nebo pokročilé. Jakmile jsou parametry zaznamenány, nastavení je možné přenést na jiná zařízení. Díky tomu jsou frekvenční měniče DC1 vhodné také pro sériové použití.

Všechny varianty jsou 100% zpětně kompatibilní s předchozími generacemi. Jako takové mohou být snadno implementovány do stávajících aplikací – bez rozdílu v konstrukci, rozměru sestavy či provozních požadavcích. Jakákoliv stávající příslušenství jako jsou motorové tlumivky, I/O rozšiřující moduly nebo moduly SmartWire-DT, lze i nadále kombinovat. Jsou vyžadovány pouze nové verze paměťových karet a externích ovládacích jednotek.

Měniče DC1 se stupněm krytí IP20 jsou dostupné ve čtyřech velikostech s výkonem až do 22 kW. U verze IP66 jsou dostupné tři velikosti s výkonem až do 7,5 kW. Kromě standardního rozhraní ModbusRTU a CANopen lze celou produktovou řadu připojit k inteligentnímu systému SmartWire-DT přes komunikační modul.

Nová zařízení jsou integrována do rozsáhlé řady energeticky efektivních řešení řízení motorů společnosti Eaton. Pro rychlý a snadný výběr frekvenčního měniče požadovaného pro příslušnou aplikaci lze využít výběrovou pomůcku Power XL Selection Aid. On-line konfigurační nástroj zobrazuje odpovídající katalogová čísla včetně přidružených spínacích a ochranných prvků, tlumivek a filtrů. Pomocník PowerXL Selection Aid je dostupný na: www.eaton.eu/config/powerxl.

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS