www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Rozsviťte si svůj Vánoční stromeček s xComfortem

Vánoce jsou už tady a k nim patří i pohoda při Vánočním stromečku. Bezdrátový systém xComfort vám k ní přispěje. Přinášíme vám pár tipů, jak si zpříjemnit vánoční svátky.

Na přípravu Vánočního stromečku Eaton xComfort je zapotřebí: chytrá jednotka Smart Manager, zásuvkový adaptér se spínacím aktorem, stromeček a vánoční osvětlení. Vytvořené makro ve Smart Manageru vám zapne stromeček po západu slunce a pomocí časového plánovače ho vypne o půlnoci, abyste mohli klidně spát a nemuseli se bát o svou bezpečnost. Světelná scéna přispěje k navození té správné atmosféry. S novým SMART stmívačem to bude hračka.

Stmívá všechny běžné typy světelných zdrojů bez blikání a plynule. Bez problémů si poradí také s LED žárovkami 230 V. Problémem není ani změna barvy LED pásku. Analogovým aktorem ovládejte RGB PWM regulátor pro LED pásky a na smartphonu nebo tabletu si zvolte oblíbenou barvu. O vaši vnější vánoční výzdobu domu se postarají předdefinovaná makra, která rozsvítí osvětlení domu např. 15 minut po západu slunce a zhasnou, když slunce vyjde na obzor. Pomohou vám přitom astronomické hodiny vašeho Smart Manageru. Makro pohodlně aktivujete pomocí smarphonu, když už přijde ten pravý Vánoční čas a jednoduše ho zase vypnete, když svátky pominou.

Pokud nejste o svátcích doma, zapněte jedním tlačítkem při odchodu z domu simulaci přítomnosti a nechte svůj dům vypadat navenek, jako kdybyste v něm bydleli. Vytápění se přepne na úsporný režim a PIR senzory hlídají váš domov. Pokud by byl zaznamenán pohyb, nebo by v zimní zahradě poklesla teplota pod sledovanou hodnotu, dostanete Push notifikaci na váš smartphon.

Přejeme pohodové Vánoce s xComfortem.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (2)  |  Uživatelů (2)  |  Poslední (27. prosinec 2019, 13:18:39)

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.

Petr Kuba | Neděle 11. prosinec 2016, 18:52:24
Dobrý den,ukázka popisovaného makra by neuškodila.Jen tak víc dál obdobných článků.
Jan Rožňovský | Pátek 27. prosinec 2019, 13:18:39
Já tedy nevím- nezačíná už ta automatizace všeho lézt lidem na mozek? Topení ovládané přes Smartphone je určitě bezva věc a těším se, až ji budu v budoucnu mít, ale vánoční stromeček napojený na chytrou domácnost jen proto, aby se světelný řetěz na něm sám zhasnul, tak to už mi vážení přijde jako trochu moc. Osobně mám vánoční svítící řetěz z LED diod kupovaný za pár korun, který má funkce stmívání a automatického zapínání a vypínání už v sobě, takže nevidím důvod, proč řešit nějaké napojování osvětlení na řídící jednotku domu.
Vývoj a správa prezentace NAUSUS