www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Rozšíření nabídky přístrojů s technologií Push-in

V nabídce společnosti Eaton se již delší dobu nachází velké množství přístrojů s technologií Push-in. Jedná se o technologii pro beznástrojové zapojení přístrojů v rozváděči. Rodina výrobků s touto technologií byla nyní rozšířena také o motorové spouštěče, stykače a samozřejmě o jejich kombinace dodávané jako hotové celky. Výhoda těchto přístrojů spočívá v jednoduchosti zapojení ve výrobním závodu, úspoře nákladů na montáž i vynechání následné kontroly po převozu hotových výrobních celků k zákazníkovi. Díky provedeným testům, bylo možné ověřit celkovou úsporu nákladů až o 50% oproti konvenčnímu zapojení vodičů v rozváděči a překvapivě i až o 40% oproti doposud používanému zapojení pomocí pružinových kontaktů. Tato revoluční technologie je zároveň vhodná pro využití automatizovaných montážních strojů pro zapojování rozváděčů či plnohodnotné robotizaci montáže.


V rámci technické studie, která byla provedena ve spolupráci s dlouhodobým zákazníkem společnosti Eaton bylo zapojení testováno na sílu potřebnou k vytažení vodičů. Potřebná síla byla trojnásobná, než uvádí norma, zároveň proběhl tepelný test zatížení vodičů. Výsledkem bylo shodné tepelné zatížení a nižší, než je tomu u konvenčního šroubového zapojení. Shodným výsledkem pak skončilo i testování spojů v solné mlze.

Další výhodou zapojení pomocí této technologie je i úspora místa, díky čemuž jsou přístroje vybaveny pomocnými kontakty bez nutnosti jejich náhrady dalším přídavným příslušenstvím. Stykače se svorkami Push-in jsou k dispozici až do 38 A, motorové spouště pak do 32 A.

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS