www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Produkty společnosti EATON pro spínání a jištění elektromotorů

Společnost Eaton staví v sortimentu spínacích a jistících prvků na dlouholetých zkušenostech a kvalitách produktů řady Moeller. Jedny z prvních spínacích zařízení uvedla společnost již před více než 100 lety. Od té doby došlo na základě potřebných zkušeností k mnoha technickým změnám, díky kterým lze v současné době přístroji Eaton bezpečně a spolehlivě spínat a jistit připojená zařízení.

Stykače a pomocná relé typové řady DIL…-EA disponují propracovanou konstrukcí, která zajištuje bezproblémový a spolehlivý provoz. Výkonový rozsah stykačů začíná na 7 A v kategorii užití AC-3 a ve čtyřech typových velikostech se dostává až na 170 A. Pro vyšší proudy lze využít uzpůsobená provedení stykačů, a to do jmenovitého výkonu až 2600 A. Mezi hlavní benefity stykačů DIL…-EA je možné zahrnout integrované dvojité třmenové svorky, které umožňují připojení dvou vodičů rozdílného průřezu do každé svorky. Každý stykač se stejnosměrným ovládáním má také integrovaný ochranný člen cívky, jenž eliminuje možné poškození cívky případným přepětím v řídicím obvodu. Navíc jsou tyto cívky charakterizovány vyšší tolerancí stejnosměrného napětí. Široká nabídka příslušenství od standardních pomocných kontaktů až po komunikační moduly systému SmartWire-DT zjednodušuje projektování a montáž přístrojů. Bez nástrojové propojovací sady poskytují rychlé a efektivní zapojení spouštěčů motorů a stykačů, a vytvářejí tak kompletní sestavu pro přímý nebo reverzační rozběh asynchronních motorů s jištěním proti přetížení a zkratu. Standardem je již dnes nízký příkon cívek stykačů a velmi vysoká mechanická i elektrická životnost silových kontaktů. V neposlední řadě je také potřeba zmínit funkci nuceného vedení kontaktů uvnitř modulů pomocných kontaktů dle normy ČSN EN 60947-5-1.

 

Spouštěče motorů PKZM…-EA navazují na úspěšnou historii jisticích prvků společnosti Eaton. Se zkratovou odolností až 150 kA a jmenovitými proudy od 0,16 až do 63 A pokrývají veškeré standardní aplikace při jištění elektromotorů. Možnosti ovládání otočnou rukojetí nebo tlačítky umožňují adaptaci různého provedení krytů pro zajištění vyššího stupně krytí (až IP65) a přizpůsobení konkrétnímu místu instalace – například kryty s červenožlutou uzamykatelnou rukojetí k použití jako nouzový vypínač nebo s tlačítkem nouzového vypnutí s aretací. Veškeré další příslušenství, jako vypínací spouště a pomocné kontakty, je kompatibilní se všemi variantami spouštěčů motorů PKZM…-EA, čímž se zjednodušuje návrh a logistika jednotlivých komponent. Montáž příslušenství na základní přístroj je navíc řešena bez potřeby použití jakéhokoli nářadí. Stejně jako u stykačů jsou i spouštěče motorů certifikovány pro mezinárodní použití.

Portfolio spínacích a jisticích přístrojů společnosti Eaton je v souladu s aktualizovanou normou CE "ČSN EN 60947-1", ve které se nově přísněji posuzují požadavky na přístroje z pohledu bezpečnosti elektrických zařízení. Drobné úpravy rozměrů a kontur u stykačů DIL…-EA a spouštěčů motorů PKZ-…-EA zaručují všestrannou ochranu výrobků a jejich uživatelé jsou ještě lépe chránění proti úrazu elektrickým proudem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Převzato z oficiálního webu společnosti EATON. Přejít na originální člíánek

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS