www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Platforma Galileo 10 společnosti Eaton urychluje a zvyšuje efektivitu projektování

Společnost Eaton uvolnila novou verzi svého vysoce úspěšného softwaru Galileo. Jde o vývojové prostředí projektů umožňující uživatelům zrychlit a zefektivnit celý proces a zvýšit jeho spolehlivost. Galileo 10 je, podobně jako předchozí verze, jednak platformou pro dotykové panely řady XV a XP a rovněž platformou pro vývoj runtime PC řešení pro ovládání zařízení a vizualizaci.

Prostředí Galileo ve verzi 10 je navrženo speciálně s ohledem na splnění požadavků výrobců strojů a je vybaveno novými funkcemi, zjednodušujícími programování a údržbu ovládacích systémů po celou dobu živostnosti zařízení a výrobních linek od počátečního návrhu, přes uvedení do provozu až po další existenci.

Uživatelé předchozích verzí Galileo mohou, díky plné kompatibilitě nové verze, svá zařízení a projekty rychle a pohodlně upgradovat bez zvýšených nákladů. Software Galileo 10 je na míru přizpůsoben mezinárodnímu trhu strojírenství a má nové funkce nabízející velké časové úspory, zejména při návrhu projektu a ve fázi uvádění do provozu.

Jestliže např. uživatel klikne na objekt, nebo symbol, jsou klíčové atributy tohoto prvku okamžitě zobrazeny na postranní liště. Tím se snižuje počet potřebných kliknutí myší a zrychluje celkový vývojový proces. Další funkcí přinášející časovou úsporu je funkce chytrého vyhledávání a třídení, umožňující rychle a snadno najít obrazovky, proměnné, bitmapy a skripty používané v projektech.

Provozní koncepce softwaru Galileo 10 je průhledná a uživatelský přívětivá. Automatické rozpoznávání objektů umožňuje jejich snadné rozmístění a zarovnání na obrazovce. Použití stylů zaručuje jednotný vzhled objektů v celém projektu.

Proměnné a objekty lze mezi jednotlivými projekty kopírovat a snadno přiřazovat pomocí tažení myší. Funkce "Zrušit" a "Udělat znovu" usnadňují opravu chyb bez nutnosti časově náročných přepisů. Uživatelé dokonce mohou v probíhajícím projektu měnit formát zobrazení mezi 4:3 a 16:9.

Jednoduché funkce importu proměnných a vývojových prostředí Codesys 2 a Codesys 3 a ze softwaru Siemens maximalizují užitečnost a univerzalitu prostředí Galileo 10.

Nová verze softwaru Galileo 10 nabízí vyšší účinnost a bezpečnost nejen při samotném vývoji projektu, ale i během provozu a údržby zařízení linky. Systémy lze provozovat v intuitivním gestikulačním režimu "Spusť a roluj". Vestavěný záznamník uživatelských aktivit uchovává změny hodnot a úloh provedené každým uživatelem v souboru CSV a chrání tak před neautorizovanými manipulacemi.

Funkce automatického odhlášení dále zvyšuje míru zabezpečení a rovněž lze zavést monitorování neplatných pokusů o přihlášení. Také se zaznamenává historie hesel a monitoruje se jejich expirace. Správce alarmů zaznamenává chyby včetně časových značek, řadí je do jedné ze tří skupin alarmů a vytváří historii chyb. Uživatelé Galileo 10 jsou dále během údržbových operací podporování uživatelsky přívětivou nápovědou.

Galileo 10 je výkonné a přitom intuitivní projekční vývojové prostředí, které je oborově neutrální a rychle osvojitelné. Prostředí je vybaveno všemi funkcemi nutnými pro lokální provoz zařízení. Předem připravené funkce a objekty usnadňují uživatelům návrh a testování projektů pro dotykové panely XV a XP s jejich vlastními specifickými požadavky. Díky široké kompatibilitě produktu Galileo 10 jej mohou nyní firmy používat spolu s produkty Eaton HMI a HMI/PLC při projektech dodatečného vybavení a úprav stávajících zařízení.

Společnost Eaton nepřetržitě podporuje a rozvíjí softwarové prostředí Galileo od jeho vzniku v roce 1995 tak, aby splňoval potřeby moderní doby.

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS