www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Ocenění Grand Prix 2011


Nový měřicí modul XMC společnosti Eaton Elektrotechnika získal cenu Grand Prix na veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky Electron, který probíhal od 12.4. do 15.4. 2011 v PVA Letňanech.

Odborná porota soutěže Grand Prix pro nejinovativnější výrobek veletrhu ve složení prof. Ing. Jiří Tůma, DrSc. – předseda odborné poroty a profesor ČVUT, Prof. Ing. František Janíček, PhD. – prorektor Slovenské technické univerzity v Bratislavě, Doc. Ing. Jiří Laurenc, CSc. – Fakulta elektrotechnická ZČU v Plzni a Ing. Šárka Volešová, Ph.D. – členka Gazzeta Group, s.r.o. měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší.  Z 11 nominovaných inovativních produktů vybrala porota nakonec tři vítěze bez rozlišení pořadí. Mezi třemi nejlepšími se umístil právě měřicí modul XMC společnosti Eaton Elektrotechnika.

Největšími přednostmi měřicího modulu XMC jsou beztransformátorové řešení a možnost přímé montáže na přívodní vodiče jističů.

Měřicí moduly XMC jsou primárně určeny pro aplikace s jističi NZM. Měři¬cí moduly jsou konstrukčně uzpůsobeny jističům NZM, lze je instalovat přímo na přívodní kabely jističů nebo na montážní panel. V případě montáže přímo na vodiče je sestava po¬chopitelně odzkoušena i z pohledu dovoleného mechanického zatížení svorek jističů NZM. XMC moduly však nejsou k jističům NZM nijak funkčně vázány, lze je tudíž využít zcela sa¬mostatně. Informace o měřených veličinách lze z přístrojů získat několika způsoby. V na¬bídce je rozhraní s protokolem Modbus, digitální výstup S0, ale třeba i analogový výstup. Podstatnou výhodou tohoto řešení je skutečnost, že pro měření proudu není třeba žádných dalších měřicích transformátorů.

 

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS