www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nový softstartér Eaton S811+ prodlužuje životnost strojů

Eaton Elektrotechnika s.r.o. přichází s novým softstartérem S811+, který patří v průmyslovém sektoru k nejmenším a nejinteligentnějším zařízením tohoto typu. Disponuje integrovanou inteligencí, která nabízí vysoce sofistikované ochranné funkce proti poškození motoru a softstartéru, snižuje zároveň opotřebování a zvyšuje dobu životnosti strojů a továrních zařízení. Optimalizovaná velikost pak šetří místo v motorovém rozvaděči. Je vhodný právě pro motorové rozvaděče (MCC), čerpadla, ventilátory a dopravníkové pásy.

Prodloužení mechanické životnosti a snížení provozních nákladů
Softstartéry Eaton nabízejí plynulé a pro napájecí síť nenáročné spuštění motoru pro prakticky libovolnou aplikaci. Zabraňují prudkému spuštění a zastavení, prodlužují mechanickou životnost a snižují servisní náklady na hnacích řemenech, ložiscích a převodovkách prostřednictvím lepší kontroly točivého momentu motoru. Softstartéry typu S811+ proto zvyšují energetickou účinnost, výkonnost strojů a továrních zařízení a pomáhají snižovat provozní náklady.

Dokonalá ochrana před poškozením
Integrovaná ochrana S811+ proti přetížení zabraňuje poškození motoru i softstartéru bez ohledu na to, zda je přístroj používán v normálním provozu nebo při poruše. Softstartéry S811+ nabízí vysoce sofistikované ochranné funkce, např. proti přetížení, zablokování motoru, přehřátí, ztrátě fáze nebo nevyváženému zatížení fází. Plně vyvinuté kontrolní funkce, jako jsou automatický nebo manuální reset, detekce zkratu SCR nebo detekce přerušení SCR, stejně jako diagnostické hodnoty proudů, sekundárního napětí, přepětí nebo teploty, podtrhují inteligentní profil zařízení S811+.

Provoz v náročných podmínkách a speciální algoritmus pro eliminaci nežádoucích účinků tlakových rázů na čerpadla
Softstartér Eaton S811+ byl nepřetržitě testován v praxi i v nejrůznějších prostředích a jeho odolný zevnějšek jej činí vhodným pro provoz v náročných podmínkách. Možnost specifického čerpacího algoritmu pro S811+ potlačuje nežádoucí efekt tlakových rázů – silného mechanického klepání způsobeného velmi nízkou stlačitelností vody.

Nejmenší na trhu
Zařízení nabízí vyšší rozběhový moment a vyšší proudy motoru v podstatně menších rozměrech. Uzavřené verze jsou až o 78 % menší než obdobné produkty. Optimalizovaná velikost, jedna z nejmenších na trhu, šetří místo v rozváděči a vyplatí se jak do nové výroby, tak pro projekty modernizace.

Intuitivní uživatelské rozhraní
Softstartér Eaton S811+ nabízí širokou škálu výkonných funkcí, které jsou přizpůsobeny požadavkům průmyslových a OEM zákazníků, a lze jej snadno programovat i instalovat. Přístroj je dodáván
s intuitivním uživatelským rozhraním se speciální klávesnicí v odnímatelném ovládacím panelu. Tato funkce zjednodušuje instalaci a šetří čas při provádění údržby. S811+ nabízí vysokou úroveň komunikace díky nativním Modbus RTU a QC spojení s externími EtherNet IP/Modbus TCP komunikačními moduly.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS