www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Novinky v oblasti záložního napájení

Společnost Eaton během jarních měsíců letošního roku představila několik novinek i v oblasti záložních zdrojů. Inovace byly představeny v sortimentu online UPS od výkonu 2,2 kW až po velké systémy o výkonu 120 kW.

UPS Eaton 9PX 2200-3000 W
Pro potřeby zálohování virtuálních serverů, síťoých zařízení či malých datových uložišť jsou určeny nové UPS řady 9PX o výkonu 2,2 kW a 3 kW. Hlavní charakteristikou těchto inovativních UPS je jednotkový účiník, což znamená, že u daného jmenovitého výkonu jsou zařízení UPS schopna napájet více zařízení než tradiční UPS. Tyto produkty se dále vyznačují výjimečně vysokou účinností, což snižuje náklady na elektrickou energii a požadavky na chlazení. Nové UPS řady 9PX jsou k dispozici ve velikosti 2U - ty umožňují efektivní využití prostoru v tradičních hlubokých IT stojanech, a ve velikosti 3U, které jsou vhodné ideálně k použití ve stojanech s omezenou hloubkou nebo pro ochranu tradičních IT zařízení v samostatně stojícím provedení. UPS Eaton řady 9PX odpovídají požadavkům programu Energy Star a při provozu v online režimu jsou schopny dosáhnou účinnosti 94 %, což pomáha udržovat provozní náklady a dopad na životní prostředí na minimu. Všechny modely mají vestavěný LCD displej, který poskytuje úplné stavové informace a provozní analytické údaje společně se sledováním spotřeby energie až na úroveň skupiny zásuvek. Ovládání skupin zásuvek je zajištěno pro dvě skupiny, což usnadňuje postupné spouštění, přednostní odstavování nedůležitých zařízení a vzdálené opětovné spouštění odstavených serverů. Systém pokročilé správy baterií Eaton Advanced Battery Management (ABM) prodlužuje životnosti baterií až o 50 %. Potřebují-li baterie vyměnit, funkce výměny za provozu znamená, že to lze provést bez přerušení napájení na jednotlivých úrovních zátěže. Síťové verze nových UPS řady 9PX připravené pro virtualizaci nabízí těsnou integraci s virtuálními prostředími VMWare, HyperV, RedHat a Citrix, což usnadňuje zavádění automatických zásad obnovy po havárii souvisejících s výpadkem napájení. Navíc může být zařízení 9PX sledováno přes oblíbené cloudové správce VMWare vRealize a Microsoft MS SCOM.

UPS Eaton 93PS s modulem 15 kW
Loni uvedená řada UPS 93PS se letos dočkala rozšíření nabídky o nový výkonový modul o výkonu 15 kW. Tento výkonový modul je k dispozici pro obě konstrukční varianty UPS 93PS, 20 kW a 40 kW a lze jej konfigurovat pro výkon 8 kW, 10 kW a 15 kW. Hlavní výhodou oproti původnímu výkonovému modulu 20 kW, při zachování všech dalších výhod UPS 93PS, jsou nižší pořizovací náklady a nižší ztrátový výkon.

UPS Eaton 93PM s modulem 40 kW
Poslední novinkou v oblasti online záložních zdrojů Eaton jsou UPS 93PM s výkonovým modulem 40 kW, které jsou paralelně řazeny v jednom stojanu a umožňují budoucí rozšíření zálohovaného výkonu až 200 kW. Tyto nové UPS 93PM jsou k dispozici pro výkony 40, 80 a 120 kW.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS