www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové vnitrostojanové rozváděče ePDU Eaton v provedení s měřením výstupů, spínáním a řízením

Společnost Eaton doplnila svou řadu vnitrostojanových rozváděčů třetí generace, ověnčenou řadou ocenění, o nové modely s funkcí měření na úrovni zásuvek, se spínáním a se správou. Kromě spolehlivé a flexibilní distribuce napájení se tyto nové modely vyznačují novými funkcemi, poskytujícími větší kontrolu na úrovni jednotlivých zařízení, což umožňuje IT expertům přesněji monitorovat a ovládat spotřebu energie IT zařízení, regulovat náklady a šetřit drahocenný čas.

Uživatelé mohou nyní, kromě měření a spínání jednotlivých zásuvek, zásuvky seskupovat podle IT zařízení, takže mohou měřit a přepínat přístroje s více přívody (duální napájení A a B). Znamená to, že mohou získat jasnější pohled na spotřebu svých zařízení spolu s energetickou kapacitou, která je k dispozici v datovém centru. Mohou též ušetřit čas snazším ovládáním jednotlivých aktivit, jako je dálkový restart a časový rozvrh plánovaných odstavení.

Nové Eaton ePDU s měřením na úrovni zásuvek dovolují měřit spotřebu energie lokálně i na dálku a umožňují snadněji stanovit, kde lze dosáhnout úspory energie. Protože měření probíhá s přesností ±1%, mohou provozovatelé datového centra odečtené hodnoty použít ke vnitropodnikovému rozúčtování na jednotlivá oddělení a u datových center se společně umístěným zařízením k rozúčtování nákladů jednotlivým zákazníkům.

Nové spínané ePDU obsahují měření přívodu a navíc umožňují dálkově zapínat a vypínat napájení jednotlivých serverů. To je důležitý příspěvek ke zvýšení efektivnosti, protože servery, které nejsou aktuálně potřeba, a méně důležitá zařízení, je možné snadno vypnout případně naplánovat jejich odstavení v časech, kdy jejich provoz není nutný.

Řízené rozváděče ePDU nabízejí kombinaci funkcí měření na úrovni zásuvek a spínání. Měří spotřebu energie každé jednotlivé zásuvky, nebo každého IT zařízení. Detailní informace o spotřebě energie je cenným nástrojem pro zvýšení efektivity a pro zkrácení doby výpadku, protože napomáhá rychlému odhalení závady.

Všechny Eaton ePDU třetí generace lze zobrazit a spravovat prostřednictvím softwaru Intelligent Power Manager, který se snadno integruje s předními virtualizačními platformami. IPM připojený k datové síti umožňuje svým uživatelům automaticky identifikovat, monitorovat, hromadně aktualizovat a konfigurovat více ePDU současně. Celá řada nových ePDU se rovněž vyznačuje konstrukcí 0U, takže nezabírá v datovém rozváděči žádný výškový modul, patentovaným eGrip zajištěním vidlic v zásuvkách proti nechtěnému vytažení a maximální provozní teplotou 60°C. Vnitrostojanovým rozváděčům ePDU Eaton byla nedávno časopisem infoTECH Spotlight udělena cena „2014 Data Center Excellence“ a v roce 2015 od INTERNET TELEPHONY cena „Produkt roku“.

Eaton ePDU jsou k dispozici rovněž jako zákaznicky přizpůsobené modely splňující specifické požadavky. Rozváděče lze začlenit do systému Eaton Intelligent Power Pod, což je integrovaná napájecí infrastruktura moderních IT zařízení včetně konvergovaných a hyper-konvergovaných konfigurací. Tato integrovaná infrastruktura zahrnuje záložní napájení, napájecí rozvody, správu napájení, datové rozváděče a podpůrné služby. Infrastruktura napomáhá zvýšení spolehlivosti a pohotovosti IT aplikací, zajišťující nepřetržitý provoz podnikatelských aktivit

Více se o třetí generaci Eaton řady ePDU dozvíte na URL adrese www.eaton.eu/ePDUG3

 

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS