www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové vnitrostojanové rozvaděče elektrické energie ePDU G3 v provedení 1U a 2U

Společnost Eaton představila novou řadu vnitrostojanových rozváděčů elektrické energie 1U a 2U (ePDU), které jsou navrženy tak, aby pomáhaly zejména IT manažerům optimalizovat inteligentní distribuci napájení v konvergovaných a hyperkonvergovaných infrastrukturních soustavách a menších IT aplikacích. Tato nová řada ePDU umožňuje uživatelům menších IT systémů využívat mnoho výhod řízení napájení, které byly dříve doménou svislých jednotek ePDU 0U společnosti Eaton, včetně zlepšené účinnosti, snížených nákladů a zdokonalené kontinuity obchodních procesů.

Nové jednotky ePDU poskytují inteligentní řešení distribuce napájení pro aplikace, kde nejsou racky dostatečně vysoké, aby bylo možno použít jednotky ePDU 0U. Jsou také zvláště vhodné pro použití v nástěnných rozvaděčích, kde není možný přístup zezadu. Všechny nové jednotky ePDU jsou vybaveny zásuvkovým zajištěním a jsou vhodné pro provoz při teplotě až 60 ºC, což umožňuje jejich použití v IT prostředích s vysokou teplotou provozu. Nyní jsou k dispozici základní (Basic) a měřené (Metered) modely, přičemž později v tomto roce budou představeny spínané (Switched) a řízené (Managed) modely a modely s měřenými výstupy (Metered Outlet).

Za účelem minimalizace síťových nákladů lze zřetězit až osm jednotek ePDU z jediného IP portu a jediné IP adresy. Jednotky se dále vyznačují schopností výměny řídicího modulu za provozu, což znamená, že moduly lze vyměňovat nebo aktualizovat bez přerušení napájení zátěže. Měřené verze nových jednotek ePDU nabízí přesnost ±1 %, což usnadňuje sledování spotřeby energie. Tato nová řada podporuje hromadnou konfiguraci a hromadný přechod na vyšší verzi, což zkracuje dobu nutnou na správu a zlepšuje celkovou efektivitu.

Společně se softwarem Eaton Intelligent Power Manager (IPM) , který podporuje virtualizaci, lze nové jednotky ePDU snadno sledovat a řídit z virtualizační pracovní plochy. Při použití společně s volitelnými snímači, např. se sondou monitorování okolního prostředí (EMP - Environmental Monitoring Probe), jsou jednotky ePDU schopny aktivovat výstrahy související s prostředím jako např. nadměrnou teplotu nebo vlhkost, a dále iniciovat postupy předepsané pro obnovu po havárii včetně automatického přesunu virtuálních serverů na záložní místo nebo šetrného odstavení systému pro ochranu kritických zátěží.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS