www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové signalizační sloupky pro větší bezpečnost a účinnost strojů a systémů

Společnost Eaton přichází na trh s novými signalizačními sloupky, které disponují vylepšenou funkčností, nápadným vzhledem a moderním designem. K dispozici jsou provedení SL7 s průměrem 70 mm a SL4 s průměrem 40 mm. Obě řady nabízejí výjimečnou viditelnost, což umožňuje provozovatelům zařízení rychleji identifikovat systémové stavy. Pro montáž a demontáž nyní nejsou zapotřebí žádné nástroje, čímž se výrazně snižuje čas při instalaci signalizačních sloupků (výhodné řešení například při přepravě strojů).

Obr.: Signalizační sloupky SL40 a SL70

Signalizační sloupky nabízejí logický modulární systém, skládající se ze základny a světelných či akustických modulů. Pro lepší monitoring je možné individuálně kombinovat až pět modulů na jedné základně. Firma Eaton zvýšila svítivost a také celkový počet modulů v nabídce včetně několika akustických modulů s různými variantami tónů pro silnější signalizační efekt. Nové signalizační sloupky zajišťují lepší kontrolu a sledování pro obsluhu a pracovníky údržby, což zvyšuje bezpečnost a produktivitu daného zařízení nebo systému.

Obr.: Připojení ke komunikačnímu systému SmartWire-DT

Typ a význam signalizace signalizačního sloupku musí být vždy jednoznačně a okamžitě rozeznatelný, a to i z velké vzdálenosti. Z tohoto důvodu firma Eaton vylepšila sílu a intenzitu signalizačních modulů. Kvalitní signalizaci zajišťují moderní LED technologie, které jsou k dispozici v napěťových variantách – 24 V AC/DC, 120 V AC a 230 V AC. Pro ještě výraznější efekt lze použít moduly s vysoce výkonnými LED v aplikacích s 24 V AC/DC. Široká škála signalizačních modulů zajišťuje uživateli optimální indikaci v každé aplikaci – šest různých barev, odlišné světelné režimy (nepřerušované, blikající či zábleskové světlo). U akustických modulů lze volit až z osmi typů tónů a zajistit tak signalizaci různých poruch s nastavitelnou hlasitostí až do 100 dB. Tato hodnota předurčuje použití akustických modulů i v prostředích s vysokou hlučností. Jednotlivé světelné moduly jsou k dispozici s rovnoměrným jasem ve všech základních barevných provedeních – červená, žlutá, zelená, modrá, bílá a oranžová. Montáž a demontáž signalizačních sloupků je zjednodušena díky novému systému bajonetového uchycení, což urychluje proces až o 50%. V aplikacích s omezeným prostorem lze využít místo standardní varianty s průměrem 70 mm, flexibilnější provedení o průměru 40 mm. Všechny signalizační sloupky jsou velmi robustní a disponují stupněm krytí IP66.

Účinnost signalizačních sloupků lze ještě zvýšit připojením ke komunikačnímu systému SmartWire-DT. Signalizační funkce se tak stanou důležitým prvkem tohoto integrovaného konceptu a zvýší tím dostupnost zařízení.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS