www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové produkty v průmyslovém segmentu

Společnost Eaton doplnila své stávající produktové řady průmyslových výrobků o několik nových přístrojů, mezi které patří například komunikační karty k frekvenčním měničům M-MAX, dotykové panely řady XV150 s komunikačním interface SmartWire-DT, kompaktní provedení tlačítek nouzového zastavení nebo skříňka pro povrchovou montáž M22-IY1-XPV60, které je určena pro tlačítko nouzového zastavení s prosvětleným kroužkem.

Komunikační karty MMX

Frekvenční měniče řady M-MAX mohou být nyní pomocí komunikačních karet integrovány do průmyslové sběrnice Profibus-DP. V nabídce lze volit ze dvou dostupných variant lišících se způsobem připojení (komunikačním portem). První varianta XMX-NET-PD-A je dodávána se SUB-D konektorem, druhé provedení se šroubovými svorky nese označení XMX-NET-PD-S. Připojení uvedených komunikačních karet k frekvenčním měničům je realizováno přes speciální montážní adaptér MMX-NET-XA.

Dotykové panely XV150 s komunikací SmartWire-DT

Po představení dotykových panelů XV-102 s možností přímého připojení na komunikační systém SmartWire-DT přichází firma Eaton také s výkonnější řadou XV-150 umožňující toto snadné propojení s ovládacími a spínacími přístroji. Dotykové panely XV-150 jsou nabízeny ve velikostech 5,7“, 8,4“ a 10,4“. Oproti řadě XV-102 se liší nejen nabídkou velikostí ale také zhotovením, které je v kovovém provedení. Jako ostatní dotykové panely XV  je i tato řada vybavena USB portem a Ethernetem přímo na základní desce, navíc obsahuje též interface RS232. Komunikační možnosti lze rozšířit výběrem vhodnému typu s dalšími interface mezi které patří CANopen, Profibus-DP nebo RS485. Pro zajištění komunikace přes systém SmartWire-DT jsou panely vybaveny funkcionalitou PLC.

Kompaktní provedení tlačítek nouzového zastavení

Ekvivalentem ke stávající řadě tlačítek nouzové zastavení M22-… s průměrem hlavice 45 nebo 60 mm jsou nově tlačítka v kompaktní podobě. Standardní sortiment zapadající do skupiny RMQ-Titan a skládající se ze tří částí (hlavice, upevňovací adaptér a kontakty – v případě čelní montáže) lze nyní volit pouze jako jednu položku, která svým provedením nabízí kontaktní část přímo v těle použité hlavice pro nouzové zastavení. Kompletní nová řada obsahuje celkem 8 typů a nese označení C22-PV.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS