www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové portfolio produktů HMI/PLC firmy Eaton v sobě kombinuje moderní styl a výkon

Společnost Eaton rozšířila svou komplexní nabídku uživatelských rozhraní (HMI) o novou generaci stylových a výkonných HMI/PLC. Nové jednotky řady XV300 obsahují kapacitní displeje s vysokou rozlišovací schopností doplněné o vestavěnou výkonnou výpočetní technologii.

Produkty XV300 s velkoplošnými displeji, robustní konstrukcí, intuitivním ovládáním a konkurenceschopným poměrem výkon/cena poskytují konstruktérům systému a výrobcům strojů nové atraktivní možnosti. S jejich pomocí mohou vyvíjet jednodušší, kompaktnější a cenově dostupnější řešení. Nové panely řady XV300 mají navíc přitažlivý moderní vzhled, jehož důležitost v průmyslových oborech rychle roste.

Technologie multi-touch, použitá v řade XV300 a vysoká přesnost dotykových funkcí umožňuje a usnadňuje intuitivní gestikulační dotykové ovládání a rychlejší zaučení. Výsledkem je efektivnější interakce na rozhraní člověk-stroj.

Vysoké parametry systému a výkonný grafický procesor dovolují implementovat uživatelské rozhraní splňující a překračující očekávání dnešních koncových uživatelů. K dispozici jsou funkce jako rychlé přepisování obrazovek a intergrované multimediální prvky např. video, PDF soubory i obsah webových stránek. Do řady XV300 je možné přímo zavést operace, které jsou považovány za běžné při použítí smartphonů a tabletů. To je důležitá výhoda nejen pro konstruktéry zařízení a systémů, ale i pro koncové uživatele.

Produktová řada HMI/PLC Eaton XV300 je v současnosti nabízena s displeji s úhlopříčkou 7" a 10,1". Lesklé bezpečnostní sklo bez odrazů použité na displeji se vyznačuje speciálním, snadno udržovatelným designem, dovolujícím důkladné čištění i za použití silých čistících prostředků. Zařízení XV300 jsou proto vhodná pro použití v prakticky jakémkoli průmyslovém prostředí, včetně potravinářské výroby.

K dispozici je volitelné upevnění za zadní část, takže zařízení je možné montovat v rovině s dveřmi stojanu a s konzolemi operátorů. Všechny modely mohou být instalovány v orientaci na výšku nebo na šířku.

Produkty XV300 jsou vhodné pro použití jako samostatné operátorské panely HMI, ale i jako HMI/PLC jednotky s integrovanými funkcemi PLC. Jako doplněk Eaton nabízi svoje nové projektové vývojové prostředí Galileo 10, podporující veškeré funkce produktů řady  XV300. Software Galileo 10 obsahuje širokou škálu komunikačních protokolů a je rovněž kompatibilní s téměř všemi dnes dostupnými řídicími systémy.

Programování PLC vychází z vývojového systému Codesys, který plně vyhovuje mezinárodnímu standardu IEC 61131. Eaton nabízí tento SW jak ve verzi 2, nebo ve verzi 3, takže uživatelé mohou ochránit své stávající softwarové investice a přitom vyvíjet nové projekty podle nejnovějších standardů.

Ke zjednodušení síťové komunikace a integrace nabízejí jednotky XV300 širokou škálu komunikačních rozhraní, které standardně zahrnují Ethernet, USB (host a periferie), RS232, RS485 a CAN. K dispozici jsou volitelně připojení na systémy Profibus DP/MPI/PPI a rovněž moderní komunikační systém SmartWire-DT, založený na Eaton filozofii "Lean Solution". Zařízení XV300 rovněž mají, z důvodu snazšího zavedení bezpečnostních úrovní ovládání a úrovní polí pro konkrétní fuknce, zabudováno sekundární nezávislé Ethernetové rozhraní.

Pro rozšíření interní paměti, nebo pro snadnou aktualizaci systému lze použít standardní SD karty. Z SD karty lze rovněž spustit a provozovat celý systém.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS