www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové pojistkové odpínače XNH

Firma Eaton představuje nové řadové pojistkové odpínače XNH určené pro nožové pojistkové vložky. Při vývoji byl kladen důraz na co nejjednodušší instalaci a zvýšenou bezpečnost těchto zařízení při obsluze. Tato řada přináší dokonce více bezpečnostních funkcí, než které jsou vyžadovány normou ČSN EN 60947-3. Jakožto součást řady xEffect, nabízí přístroje XNH široký výběr verzí a rozmanitou škálu doplňků. To umožňuje, aby mohly být nasazeny do mnoha náročných aplikací se specifickými požadavky jak v oblasti průmyslu, tak v komerčním segmentu.

Kromě základního provedení a přístrojů s elektronickou signalizací je nově v nabídce také verze s vizuální indikací. Ta díky snadnější identifikaci problému představuje snížení doby odstávky, a tím pádem snížení nákladů spojených s přerušením dodávky elektrické energie. Vizuální indikace je realizována červenou LED pro každý pól samostatně, k jejímuž rozsvícení dojde při přetavení pojistkové vložky.

Novinkou je také možnost začlenění přístrojů s elektronickou signalizací do systému SmartWire-DT. Pomocí přídavného modulu lze přes SmartWire-DT odesílat nejen data o stavu pojistek a víka odpínače, ale při použití měřících transformátorů proudu také o aktuálním proudu. Tato data mohou být nadále zpracovávána a vyhodnocována v nadřazených systémech. Výsledkem je možnost detekce jakéhokoliv problému již v počátečním stádiu.

Zvětšené vrchní a postranní kryty spolu s robustní konstrukcí víka přístroje, možností uzamknutí standardním visacím zámkem, znepřístupněním měřících otvorů, možností zabezpečení víka v tzv. "parkovací" pozici při údržbě napájeného zařízení - to vše představuje větší bezpečnost pracovníků při obsluze a manipulaci s odpínačem při jeo spínání.

Nová generace pojistkových odpínačů je vyráběna ve velikosti 00 až do velikosti 3 s jmenovitým proudem až 630 A, ve verzích jak pro montáž na panel (popřípadě DIN lištu), tak pro montáž na přípojnice s roztečí 60 mm. Přístroje s montáží na sběrnice josu standardně dodávány s dolním připojením, které lze jednoduše a rychle předělat na horní připojení. Mezi standardně dodávané verze patří odpínače jak s třmenovými svorkami, tak se šroubovým připojením. Připojení lze navíc rozšířit o příložkové, prizmatické a dvojité prizmatické svorky.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS