www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nové instalační přístroje řady xEffect

Tato řada instalačních přístrojů je určena především pro aplikace, které kladou velký důraz na spolehlivou funkci přístroje i v těch nejnáročnějších podmínkách a případné přerušení dodávky el. energie může znamenat nemalé finanční ztráty. To spolu se skutečností, že tyto výrobky splňují mnoho mezinárodních standardů (IEC, UL, CSA) je předurčuje k použití ve většině průmyslových aplikacích, lékařství, IT a telekomunikačních rozvodnách, výrobnách el. energie z obnovitelných zdrojů apod.

Mezi největší novinky této řady patří digitální proudové chrániče typu B, B+ a Bfq. Tyto konstrukčně poměrně náročné proudové chrániče představují ochranu nejen před střídavými a stejnosměrnými pulzujícími reziduálními proudy, ale také před proudy stejnosměrnými. Chrániče typu B+ navíc splňují přísné požadavky normy VDE 0664-400 pro zvýšenou protipožární ochranu. Chrániče typu Bfq jsou speciálně navržené pro použití s frekvenčními měniči a tomu byla uzpůsobena i jejich vypínací charakteristika v závislosti na frekvenci - tyto chrániče mají sníženou citlivost na reziduální proudy o vyšších frekvencích, které jsou pro frekvenční měniče typické. Všechny výše zmíněné proudové chrániče mají testovací interval 1x ročně, tudíž odpadá jejich časově náročná pravidelná prohlídka a testování. Navíc jsou vybaveny stavovými LED pro okamžité vizuální vyhodnocení velikosti reziduálního proudu a pomocným kontaktem, který spíná při překročení 30% IΔn. To se dá s výhodou použít pro dálkovou signalizaci stavu instalace a včasnému naplánování servisní prohlídky či odstávky zařízení před vlastním nechtěným výpadkem elektrické energie.

Další neméně významnou novinkou této řady jsou digitální proudové chrániče typu A s nadproudovou ochranou, které byly taktéž vybaveny optickou signalizací hodnoty reziduálního proudu s přidanou funkcí jejího měření. Tyto praktické vlastnosti výrazně zkracují případné hledání poruchy v elektrické instalaci a tím významně zkracují dobu odstávky.

Katalog ke stažení zde.

Fotogalerie
Soubory ke stažení
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS