www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nová verze E-Config 3.8 a Pavouk 3.4

Vážení zákazníci, obchodní partneři,

ty z vás, kteří používají software E-Config dlouhodobě, samozřejmě nezaskočí, že s přicházejícím obdobím letních prázdnin končí platnost licence stávající instalace programu. Platnost licence aktuální verze je do 31.7.2020 a po jejím vypršení je nutné stáhnout novou kompilaci programu. Nová kompilace bude na webu http://electricalsector.eaton.com/Econfig_Registration_CZ dostupná nejpozději od poloviny července, proto doporučujeme nečekat s instalací na srpen, abyste mohli i nadále pokračovat ve vaší práci.

Jak je již dobrým zvykem, každá nová kompilace přináší změny a vylepšení samotného programu a ani v tomto případě tomu není jinak. Nová verze E-Configu 3.8 využívá ke své funkci nejnovější Microsoft Access Database Engine 2016. Ti z vás, kteří používají nejnovější verzi kancelářského balíku Office, tuto změnu nezaregistrují. Nicméně uživatelé pracující se staršími verzemi office, nebo s open sourceovými kancelářskými balíky, si potřebují tento engine nainstalovat pro správnou funkci programu E-Config. Microsoft Access Database Engine je možné stáhnout na následující adrese: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=54920

Další významná změna se týká modulu kreslení schémat. Nově do programu přibyla možnost mít přívod v síti TN-C. Za vstupním prvkem se poté automaticky nachází bod rozdělení vodiče PEN na PE a N. Volba sítě se provádí v editačním okně vstupního prvku.

Po zvolení typu sítě na TN-C se výsledné schéma a bod rozdělení vykreslí následovně:

Pokud v rámci své činnosti řešíte návrh a dimenzování sítí NN, jistě vám nemusíme představovat software Pavouk. I u tohoto programu jsme připravili novou kompilaci, která má nahradit stávající s koncem platnosti licence 31.7.2020 a která přináší řadu oprav a drobných vylepšení.

Pevně věříme, že vám tyto změny ještě více zpříjemní a usnadní práci se softwarovými nástroji firmy Eaton.

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS