www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nová řada elektroměrů KWZ4 s certifikací MID

Elektroměry typové řady KWZ4 tvoří modulární statické elektroměry pro připojení do třífázové čtyřvodičové rozvodné sítě. Elektroměry jsou především určeny pro měření činné odebírané a u vyšších verzí i dodávané elektrické energie v jednom nebo dvou tarifech. Jsou určené pro připojení v sítích pro přímé nebo polopřímé přes měřicí transformátory proudů.

U vyšších verzí těchto elektroměrů je umožněno uživatelské nastavení transformačního převodu. Tyto verze rovněž informativně zobrazují okamžité hodnoty sítě (U,I, P, cos ) a v jednotlivých registrech kumulují také energii jalovou. Odečty registrů elektroměrů KWZ4 se provádí v místě instalace, ale i dálkově.Místní odečty se provádí zobrazením hodnot přímo na displeji dle individuálních OBIS kódů. Vyšší verze lze odečítat pomocí optického komunikačního rozhraní. Dálkové odečty KWZ umožňuje i nadstandardní vybavení elektroměrů impulzními výstupy nebo komunikační rozhraní M-BUS nebo RS-485.
 

MID - Nový přístup v legální metrologii

Nový přístup v legální metrologii s uváděním měřidel na společný Evropský trh se sjednotil vydáním Směrnice Evropského parlamentu a rady 2004/22/ES pro měřicí přístroje (MID). Směrnice je implementována v České republice nařízením vlády č. 464/2005 Sb. stanovující požadavky na měřidla a ve Slovenské republice nařízením vlády č. 294/2005 Z.z. o měřidlech. Platnost směrnice MID je ve všech členských státech EU, ve státech EFTA (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a ve Švýcarsku.

Směrnice MID se vztahuje na požadavky elektroměrů k měření činné energie určených pro měření v obytných a obchodních prostorách a v lehkém průmyslu. Pokud jde o měření pro platební styk, jedná se
o měřidla určená k použití pro měření v závazkových vztazích, pro stanovení sankcí, poplatků, tarifů a daní, pro měření v souvislosti s ochranou životního prostředí, pro měření při zajištění bezpečnosti zdraví při práci, v souvislosti s ochranou zdraví a v souvislosti s ochranou veřejných zájmů chráněných zvláštními právními předpisy. Nejsou-li při uvádění měřidel
na trh splněny požadavky směrnice MID, nepovažují se dle platné legislativy v ČR za měřidla schváleného typu
a prvotně ověřené.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS