www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nová fotoelektrická čidla E67 Long Range Perfect Prox

Společnost Eaton, orientovaná na správu napájení, představuje svou novou řadu fotoelektrických čidel s názvem E67 Long Range Perfect Prox. Tato čidla s prodlouženým dosahem spolehlivě detekují všechny objekty v dosahu citlivosti až do vzdálenosti 2,4 m ‑ bez ohledu na barvu, odrazivost, kontrast, nebo tvar povrchu objektů. Tyto vlastnosti činí z Eaton reflexních čidel řady E67 s potlačením pozadí nejvýkonnější fotoelektrické senzory na trhu. Čidla jsou vyráběna s pevnými snímacími vzdálenostmi mezi 60 cm a 240 cm (v krocích po 10 cm). Uživatel tak nemusí specifikovat žádné další nastavení a zařízení jsou optimálně přizpůsobena konkrétním požadavkům aplikace. Výhodou je jednoduchá instalace a manipulace, zabraňující provozním chybám a minimalizující výpadky. Řada senzorů E67 s prodlouženým dosahem nabízí konstruktérům systémů přesné řešení detekce na dlouhé vzdálenosti a řešení pro náročné aplikace, jako jsou například balicí stroje pro palety.

Společnost Eaton vyvinula řadu senzorů E67 Long Range Perfect Prox s cílem vyhovět požadavkům nejnáročnějších aplikací na fotoelektrická čidla. Jako nejvýkonnější typy ve své řadě jsou Eaton senzory s prodlouženým dosahem schopny detekovat cíle, které jsou problémem pro mnoho jiných typů – jako např. ploché černé objekty, velmi průsvitné objekty, jako folie, nebo objekty bez hran. Technologie Perfect Prox umožňuje optimální potlačení pozadí a spolehlivou činnost reflexních senzorů. Dvě LED umístěné na horní straně senzoru E67 zajišťují navíc jasnou optickou indikaci provozního stavu a výstupního signálu. Uživatelé tak mají možnost okamžitě zjistit, zda jsou čidla aktivní, nebo zda právě detekují objekt. Zjednodušuje se tím monitorování a údržba senzorů.

Senzory E67 jsou k dispozici ve stejnosměrné DC verzi (18-30 VDC) a ve verzi dovolující provoz jak při DC, tak AC napájení (20 -  132 VDC/AC). Čistě stejnosměrné modely mají NPN a PNP výstup. E67 senzory s prodlouženým dosahem se dodávají plně zapouzdřené s úrovní ochrany IP67 a hodí se tedy i pro provoz v klimaticky náročném prostředí. Dvojí možnost upevnění podporuje pružnost montáže.

Společnost Eaton nabízí celosvětově širokou škálu velmi přesných senzorů pro prakticky jakoukoli aplikaci. Kromě koncových spínačů nabízí výrobce senzorů zhruba 1000 různých typů indukčních, fotoelektrických a kapacitních snímačů. Snímače se používají především v konstrukci strojů, obalové technice, v potravinářství a výrobě nápojů a při manipulaci s materiálem.

 

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS