www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Krycí desky BPZ-FP-…-S pro použití v elektroměrových rozváděčích PRE

V distribuční síti PRE jsou vnitropodnikovými předpisy PN MM 501 stanoveny požadavky na krycí desky (vnitřní kryty) pro elektroměrové rozváděče. S ohledem na konstrukci standardní krycí desky Eaton využívající mechanismu zámku s plastovými díly usnadňující montáž, nelze je v elektroměrových rozváděčích v síti PRE využít (zámky krycích desek musí být v kovovém provedení). Pro tyto specifické aplikace připravila firma EATON speciální krycí desky s označením BPZ-FP-..-S, které nevyužívají klasické konstrukce zámku, ale jsou fixovány dvěma (jen pro výšku krycí desky 50 mm) nebo čtyřmi šrouby, z nichž vždy dva musí být plombovací (jsou součástí dodávky). Pro snadné plombování jsou v krycí desce u otvorů pro šrouby vylisována plombovací očka pro snadné protažení plombovacího drátu.

Obr. 1 – Náhled na elektroměrový rozváděč navržený v programu E-Config

Krycí desky jsou dodávány ve variantě bez výřezu na přístroje, kdy je nutné odpovídající otvor realizovat při montáži přesně na velikost osazených  přístrojů, případně lze objednat krycí desky již s výřezem, kde je ale nutné při neosazení celé šířky přístroji volné místo překrýt plechem, který musí být nerozebíratelně fixován ke krycí desce, např. nýty. Specificky jsou s krycími deskami dodávány šrouby s hlavou typu Pozidriv, případně plochou drážkou u plombovacích šroubů, protože hlavy typu Torx nejsou techniky distribuční sítě PRE podporovány. Takovéto provedení krycí desky BPZ-FP-…-S splňuje všechny požadavky uvedené v připojovacích podmínkách PRE (Dokument PN MM 501, kap. 7, bod 5, 7) a je tedy vhodné pro použití v elektroměrových rozváděčích pro distribuční oblast PRE.

Pro návrh (nejenom) elektroměrových rozváděčů je možné využít program E-Config,(ZDARMA ke stažení na www.eaton.cz/econfig), kde si navrhnete a provedete ověření vašeho rozváděče. Pokud jste s výsledkem spokojeni, jen vytisknete specifikaci komponentů rozváděče a objednáte je v distribuční síti EATON. 

  

Obr. 2 - Nástěnná rozvodnice xEnergy Basic osazená elektroměrovými deskami a krycí deskou určenou pro distribuční oblast PRE

Obr. 3 - Detail krycí desky s ukázkou plombování pro distribuční oblast PRE

 

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS