www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Frekvenční měnič Eaton PowerXL DG1

Společnost Eaton nabízí novou řadu frekvenčních měničů PowerXL DG1 s výkonem 0,55 až 160 kW určených pro náročné průmyslové aplikace a pro automatizaci objektů. Jsou vybaveny algoritmem energetické optimalizace, mají robustní konstrukci, mimořádnou odolnost proti zkratu, rozsáhlé a integrované funkční vybavení a jsou velmi uživatelsky přívětivé. Tato zařízení umožňují uživatelům efektivněji, bezpečněji a spolehlivěji instalovat elektrická zařízení, systémy a mechanizmy.

Všestranné komunikační možnosti
Frekvenční měniče se mohou pochlubit všestranným komunikačním vybavením. Všechny modely se dodávají se standardními rozhraními pro protokoly Ethernet IP, ModBus TCP, ModBus RTU a BACnet MS/TP. Pro připojení na komunikační standardy Profibus DP, CANopen, DeviceNet, ProfiNet a LonWorks, stejně jako pro připojení na komunikační systém SmartWire DT lze použít zásuvné adaptéry (komunikační karty).

Měniče jsou navíc vybaveny několika digitálními a analogovými vstupy a výstupy a také třemi relé, takže nabízejí více možností připojení než mnoho jiných zařízení této třídy, která jsou v současnosti na trhu. Další snadné a pružné rozšíření měniče DG1 umožňují různé přídavné karty.

Okamžité uvedení měniče do provozu díky perfektně nastavenému ovládání
Ovládání měniče je založeno na stejné, dobře známé a vyzkoušené koncepci jiných frekvenčních měničů PowerXL (DC1 a DA1). U mnoha aplikací tak může montážní pracovník měnič uvést do provozu na místě přímo „po vybalení z krabice“, aniž by bylo nutné rozsáhlé nastavení parametrů. Srozumitelně navržený návod v podobě nabídky na pětiřádkovém LCD displeji, "samovysvětlující" typové kódy a pouhých 14 standardních parametrů dále zjednodušuje uvedení do provozu v základních aplikacích.

Membránová klávesnice má dvě volně programovatelná tlačítka a tři LED diody, indikující na prvý pohled stav měniče. Ovládací prvky mohou být instalovány buď přímo na měniči, nebo jako vzdálené, např. ve dveřích rozváděče tak, aby bylo možno snadno ovládat několik jednotek. Eaton nabízí ergonomickou možnost konfigurace parametrů měniče pomocí moderního softwaru InControl, vhodného i pro monitorování činnosti a záznam údajů.

Aktivní optimalizace spotřeby a řada dalších funkcí
Softwarové vybavení, nainstalované na všech frekvenčních měničích DG1 má špičkové funkce a funkční vybavení, jako např. aktivní optimalizaci energetické spotřeby, dynamickou regulaci napájení v případě rekuperace, průvodce rychlým startem, různorodé funkční bloky pro standardní aplikace (systém pro více čerpadel, ovládání ventilátorů, vícenásobnou regulaci typu PID, víceúčelové použití), bezpečnostní funkce, funkci STO (Safe Torgue Off – bezpečné vypnutí krouticího momentu) a hodiny reálného času. Z hlediska energetické spotřeby dosáhla společnost Eaton úspěchu v podobě snížení příkonu pro motorové pohony o 2 až 10% ve srovnání s jinými frekvenčními měniči na trhu – a to bez jakékoli přídavné optimalizace.

Odolnost proti přetížení na 110%
Měniče řady DG1 nabízejí 110% odolnost proti přetížení pro proměnný krouticí moment a 150% pro moment konstantní. Zkratová přetížitelnost měničů má hodnotu 100 kA, což je rovněž značně nadprůměrný údaj. Díky integrované tlumivce v DC napájení generuje frekvenční měnič velmi nízkou úroveň harmonických kmitočtů, takže se od uživatele nevyžaduje použití dodatečný externích odrušovacích prvků. U všech měničů je standardně použit EMC filtr (třída C2) proti elektromagnetickému vyzařování.

Řada frekvenčních měničů se dodává v šesti velikostech a se stupněm krytí IP21. Speciální povrchová úprava chrání elektronické součástky proti prachu, vlhkosti a chemikáliím. Pro drsné klimatické podmínky, nebo dálkové ovládání může být kryt měniče dovybaven pomocí konverzní sadou zvyšující stupeň krytí na IP54. Rozsah provozních teplot pro měniče řady DG1 je díky speciálnímu režimu vyhřívání od -35 do +50 st.C. Při snížení jmenovitého výkonu mohou být měniče provozovány až do +60 st.C.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS