www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Elektronický miniaturní jistič PXS24 - maximální spolehlivost pro obvody 24 V DC

Vzestup elektronického monitorování proudů je nezastavitelný. Společnost Eaton je v čele rozvoje elektronických řešení, které nabízí maximální ochranu a také řadu praktických výhod. Zatímco elektromechanická řešení poskytují dostatečnou ochranu v aplikacích s tradičními napájecími zdroji, v případě elektronických napájecích zdrojů již nejsou dostatečné. Jsou odolné vůči zkratu, ale v případě poruchy snižují výstupní napětí na tak nízkou úroveň, že zbývající energie je příliš malá na to, aby běžný jistič vybavil. Elektronická řešení tak poskytují mnohem větší bezpečnost: Jsou schopná rychle detekovat přetížení a potom odpojit pouze vadné součásti stroje od zdroje napájení. Stroj zůstává kontrolovatelný a může být například vypnut kontrolovaným způsobem. PXS24 zajišťuje nejen co nejvyšší dostupnost systému, ale také šetří čas, prostor a náklady na instalaci.

Výhody PXS24:

  • Modulární systém

  • Přímé připojení až tří zátěží na jeden modul

  • Spínání a signalizace pro jednotlivé moduly zvlášť

  • Snadno rozšiřitelné pomocí přepojovacího systému

  • Rychlá instalace s bezšroubovými svorkami

  • Globální využití, certifikace UL

Modulární a rozšiřitelný systém, nabízí úsporu místa a nákladů

Každý modul obsahuje tři vývody, což je z hlediska velikosti a použití optimální. Můžete také později snadno přidat další modul, pokud během instalace chybí vývod nebo pokud jsou později potřebné dodatečné vývody. Pokud chcete rezervovat kapacitu pro pozdější aktualizace a předem nainstalovat propojovací systém, máte možnost zvolit prázdné moduly, které lze později rychle vyměnit za elektronické.

Vše pod kontrolou s integrací do řídícího systému

V praxi je často nedostačující pouhá informace o celkové poruše. Profesionální sledování a vizualizace systémů vyžaduje schopnost zpracovávat jednotlivé stavové signály pro každý vývod. Tyto výstupy lze připojit k PLC jako jednotlivé nebo skupinové indikace podle potřeby. Jistič PXS24 je také vybaven funkcí resetu na dálku. Navíc digitální vstupy umožňují funkční spínání zátěží, což může snížit počet pomocných relé.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabraňte negativním dopadům postupným vypnutím dalších součástí stroje v případě poruchy​

Pokud dojde k poruše v jedné části systému, je nutno minimalizovat dopad vypnutím příslušných jiných nepostižených částí. Vezměte si příklad míchačky betonu: Pokud hlavní motor selže, dopravní pás by měl být okamžitě zastaven, aby nedošlo k ucpání a tedy i k nutnosti složitého ručního čištění zařízení. PXS24 rozpozná tento problém a řídí požadované zpracování prostřednictvím poruchového výstupu. Pokud je to požadováno, může být poruchový výstup PXS24 přímo spojen s jiným PXS24, aniž by bylo potřeba další konfigurace v PLC. PXS24 pak vypne "sekundární" PXS24 během několika milisekund.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardně se připojení vodičů realizuje pomocí bezšroubových svorek. Do svorek je možné připojit průřez 2,5 mm lankového vodiče se zakončovacími dutinkami nebo pevný vodič do 4 mm². Technologie push-in zajišťuje, že jsou svorky bezpečné, i když jsou vystaveny vibracím, které se běžně vyskytují v průmyslových aplikacích. Na zadní straně má každý PXS24 prvek sběrnice, který sdílí jeho napájení s dalšími zařízeními. Propojovací lišty jsou k dispozici v různých velikostech (až 1 m) a mohou být nařezány na libovolnou délku. Jednoduše ji zastrčíte do konektorů, aniž by bylo zapotřebí nějakých nástrojů. Pro kombinaci 10 jednotek PXS24 je například zapotřebí pouze jedna jednotka se vstupními svorkami, protože další moduly se přepájejí pomocí propojovacích lišt. Vstupy a výstupy jsou PLC kompatibilní. Ovládací vstupy i výstupy odpovídají normě IEC-EN 61131-2. To zajišťuje, že: komunikace s PLC běží hladce, vstup je dostatečně robustní, aby reagoval na senzory a  vstup může ovládat funkce, které dříve vyžadovaly samostatný výstup PLC. Všechny verze PXS24 mají schválení UL, tedy při instalaci zařízení PXS24 v Severní Americe nejsou žádné potíže.

Potencionální úspora nákladů, kterou nabízí PXS24:

 

 

 

 

 

 

 

 

Převzato z oficiálního webu společnosti EATON. Přejít na originální člíánek

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS