www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

EATON TOUR 2015 PLZEŇ - Volba jisticích a spínacích přístrojů

termin od
Termíny: 7. říjen 2015

začátek: 08:30 hod.
konec: 13:00 hod.
Místo konání: Parkhotel Plzeň, U Borského parku 31
» zobraz mapu
Cena / vstupné: Cena školení: 450 Kč včetně DPH. Pro členy Profiklubu Elektrotechniků je školení ZDARMA.
Pro uplatnění tohoto nároku je nutné uvést do přihlášky kód "EATON2015" resp. registrační číslo, později není možné slevu uplatňovat.
Podrobný popis akce

Eaton Elektrotechnika ve spolupráci se vzdělávací agenturou L.P.Elektro pořádá sérii technických školení na téma: „Volba jisticích a spínacích přístrojů“

Školení je zaměřeno na volbu jisticích a spínacích přístrojů, selektivitu, vypínací charakteristiky jističů pro zajištění selektivity a na nastavení vypínacích charakteristik. Dále bude zahrnuta přednáška pojednávající o návrhu jisticích a spínacích prvků pro elektronické spouštění motorů. V závěru školení budou představeny instalační přístroje řady xEffect pro komerční a průmyslové aplikace.

Účastníci setkání obdrží osvědčení o absolvování kvalifikačního semináře dle norem ISO 9000. Toto setkání je zařazeno do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT. Společnost L.P.Elektro je akreditována na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j.: 28 832/2012-25, současně je tento program akreditován na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j.: 27 311/2012-25-497.

Pro členy Profiklubu Elektrotechniků je školení ZDARMA.

Staňte se členem Profiklubu Elektrotechniků zde

Pro uplatnění slevy zadejte slevový kód školení EATON2015 a do pole Poznámka uveďte číslo Profiklubu Elektrotechniků (viz přiložené fotografie).

 

 

On-line registraci proveďte zde:

Program / Harmonogram

Program školení:

8.00 - 8.30    prezence účastníků

8.30 - 11.00  Ing. Jiří Horák, metodik L.P.Elektro / Ing. František Štěpán, Eaton Elektrotechnika s.r.o., Regionální podpora prodeje, střední a východní Evropa

  • Volba jisticích a spínacích přístrojů, selektivita, vypínací charakteristiky jističů pro zajištění selektivity, nastavení vypínacích charakteristik. Správný výber spínacích a jisticích přístrojů nízkého napětí je podmíněn jejich konstrukcí a vlastnostmi. Vedle posouzení parametrů, které přímo souvisí s bezpečností, jakými jsou vypínací schopnost, provozní napětí, případně záložní ochrana, je třeba řešit i podmínky nadproudové selektivity, která je nezbytná pro co nejlepší zajištění spolehlivosti napájení. Selektivitu mezi přístroji je nutné řešit již ve fázi návrhu instalace, aby se předešlo pozdějším komplikacím při nežádoucím výpadku napájení.

11.00 - 11.30 Přestávka

11.30 - 13.00 Karel Špaček, Eaton Elektrotechnika s.r.o., Produktový specialista, průmyslové komponenty / Ing. Michal Zajíček, Eaton Elektrotechnika s.r.o., Manažer produktové podpory, průmyslové komponenty

  • Návrh jisticích a spínacích prvků pro elektronické spouštění motorů. Cílem přednášky je seznámit účastníky s požadavky na jištění a celkový návrh motorového vývodu při spouštění moderními zařízeními jako jsou například frekvenční startéry DE1. Účastníci též obdrží informace o dopadu nařízení EU 2009/125/EC na návrh standardních jisticích a spínacích přístrojů v případech využití elektromotorů s různými kategoriemi účinnosti dle požadavků směrnice EC 640/2009.

     

Jan Marek, Eaton Elektrotechnika s.r.o., Produktový specialista, instalační přístroje

  • Instalační přístroje řady xEffect pro komerční a průmyslové aplikace. Seminář seznámí účastníky s produktovou řadou instalačních přístrojů xEffect a nastíní její odlišnosti od řady xPole. Dále informuje účastníky o principu a použití proudových chráničů, zejména typu B, B+ a Bfq a uvede nejčastější chyby v jejich instalaci.

13.00 Dotazy a oběd

Na závěr školení můžete vyhrát tablet a další věcné ceny.

Diskuse k akci
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS