www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

EATON TOUR 2014 BRNO - Informace o nové legislativě pro zkoušení a výrobu rozváděčů, E-Config 3.0

termin od
Termíny: 21. říjen 2014

začátek: 08:30 hod.
konec: 13:00 hod.
Místo konání: Brno, AS club, Veslařská 67
» zobraz mapu
Cena / vstupné: Cena vložného: 450 Kč včetně DPH
Pro členy Profiklubu Elektrotechniků je školení ZDARMA. Pro uplatnění tohoto nároku je nutné uvést do přihlášky ID resp. registrační číslo, později není možné slevu uplatňovat.
Podrobný popis akce

Eaton Elektrotechnika ve spolupráci se vzdělávací agenturou L.P.Elektro pořádá sérii technických školení na téma: „Software pro návrh a výpočet oteplení rozváděčů“

Školení představí podstatné informace z nového souboru norem "ČSN EN 61439 Rozváděče vysokého napětí" a upozorní na rozdíly oproti požadavkům původního souboru norem, dále představí program E-Config 3.0 pro návrh rozváděčů Eaton, dozvíte se také o nových typech domovních rozvodnic v návaznosti na normu ČSN EN 61439 a ČSN EN 60670, součástí budou i praktické ukázky včetně návodu jak rozvodnice používat. Do programu semináře je rozvněž zahrnuta přednáška o pojistkových systémech - získáte informace o vývoji a principu funkčnosti pojistek, parametrech pojistkových vložek a o typických použitích pojistkových vložek z hlediska jejich rozsahu vypínání a kategorie užití. Samozřejmě nezapomeneme ani na novinky firmy Eaton v této oblasti.

Akce je určena všem elektrotechnikům, projektantům, pracovníkům obsluhy, údržby, revizním technikům a zejména výrobcům rozváděčů a těm, které zajíma problematika rozváděčů.

Účastníci setkání obdrží osvědčení o absolvování kvalifikačního semináře dle norem ISO 9000. Toto setkání je zařazeno do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT. Společnost L.P.Elektro je akreditována na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j.: 28 832/2012-25, současně je tento program akreditován na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j.: 27 311/2012-25-497.

 

Pro členy Profiklubu Elektrotechniků je školení ZDARMA.

Staňte se členem Profiklubu Elektrotechniků zde

 

On-line registraci proveďte zde:

Program / Harmonogram

Program školení:

8.00 - 8.30 hod. prezence účastníků

8.30 - 9.15 hod. Ing. Jiří Horák, metodik L.P.Elektro

  • Informace o nové legislativě pro zkoušení a výrobu rozváděčů po novelizaci původniho souboru norem ČSN EN 60439 novou řadou norem ČSN EN 61439. V roce 2013 byl dokončen zhruba tříletý přechod z původnního souboru norem “ČSN EN 60439 Rozváděče nn”, na soubor norem “ČSN EN 61439 Rozváděče nízkého napětí”, obsahující části 1 až 6. Nový soubor mění přístup ke zkoušení-ověřování rozváděčů při přípravě výroby, mění požadavky na jejich vlastnosti i používané názvosloví. Shrneme podstatné rozdíly v jejich přístupu a upozorníme na důležité odlišnosti v novém souboru oproti dřívějším požadavkům. Ve stručnosti si ukážeme, kdo a za jakých podmínek může udělat ověření rozvaděče a vystavit Prohlášení o shodě.

9.15 - 10.45 hod. Ing. Petr Slavata, poradenství CAD

  • E-Config 3.0 - software pro návrh rozváděčů EATON a jeho využití pro výpočet oteplení, nutný pro „Ověřování návrhu“ dle ČSN EN 61439-1. E-Config 3.0 je nová generace programu pro návrh rozváděčů Eaton (nástupce starších programů E-Config verze 2.4 a M-Profil verze 3.13). Ukážeme Vám, jak rychle a efektivně připravit rozměrový výkres rozváděče, konfigurovat a osadit přístroje, generovat seznam materiálu a provést výpočet oteplení.

10.45 - 11.15 hod. přestávka

11.15 - 13.00 hod. Ing. Lukáš Matějíček, Manažer produktové a projektové podpory ESS, Rozváděče a IZM
Ing. Michal Rybka, Produktový manažer a projektový specialista, systémy
nízkého a vysokého napětí

  • Představení nových typů rozvodnic, výroba rozváděčů dle nových souborů norem a aplikace na rozváděče EATON. Představení nových typů domovních rozvodnic v návaznosti na normu ČSN EN 61 439 a ČSN EN 60 670, ukázky, zaměření na plastové rozvodnice, včetně návodu jak je používat.

Jan Marek, Produktový specialista, power distribution

  • Pojistkové systémy Eaton – použití pojistkových vložek z hlediska jejich rozsahu vypínání a kategorie užití. Přednáška seznámí účastníky s novinkami firmy Eaton v oblasti pojistkových systémů. Krátce nastíní vývoj pojistek, princip jejich funkčnosti a osvětlí charakteristické parametry pojistkových vložek. Dále informuje účastníky o typických použitích pojistkových vložek z hlediska jejich rozsahu vypínaní a kategorie užití.

13.00 hod. oběd, závěr školení

Diskuse k akci
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS