www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Eaton, Nissan a The Mobility House oznamují další fázi partnerství s Innovative Energy Company, Amsterdam Energy Arena

PRAHA, 2. 12. 2017 - Společnost Eaton, Nissan a The Mobility House uzavřely smlouvu s Amsterdam Energy Arena o realizaci jednoho z největších evropských systémů skladování energie používaného v komerční budově.  Partneři vyvíjejí a zavádějí velký systém skladování energie na parkovišti stadionu Amsterdam ArenA s minimální kapacitou 3 megawatty, která může být v případě potřeby dále zvýšena. Systém skladování energie funguje jako nouzový zdroj energie, zachycuje špičku v poptávce po energii a zajišťuje stabilitu ve standardní energetické síti. Pomáhá s výraznými změnami ve výrobě elektrické energie i dodávky - včetně více než 4 000 solárních panelů, které jsou na střeše stadionu.

Systém Eaton / Nissan xStorage pro budovy bude postavený s využitím kombinace použitých a nových bateriových packů EV  - což odpovídá 63 použitým bateriovým packům Nissan LEAF a 85 novým bateriovým packům Nissan LEAF. Implementace prvního xStorage systému již probíhá. Očekává se, že projekt bude dokončen v prvním čtvrtletí roku 2018.

Společnost Amsterdam ArenA založila samostatnou společnost, která bude využívat napájení: Amsterdam Energy Arena. Společnost Amsterdam Energy Arena vyrábí, skladuje, distribuuje a prodává energii. Systém skladování energie hraje v této iniciativě ústřední úlohu. Matty Hummelink, General Manager Benelux, Eaton: "Jsme hrdí na naši účast na této globální inovaci a na trvalou spolupráci, kterou jsme navázali s Amsterdam Energy Arena. Společnost Eaton se v počáteční fázi podílela na vývoji konceptu a nyní je naše partnerství oficiálně podepsáno na dalších deset let."

Příchod největšího evropského systému skladování energie na stadionu, založený na kombinaci použitých a nových baterií Spotřeba energie Amsterdam ArenA výrazně vzrůstá při pořádání velkých událostí a fotbalových zápasů. Systém xStorage může pomoci při zvládání energetické špičky dočasným poskytnutím velké kapacity, která je potřeba, ale která nemusí být přivedena z distribuční sítě. Kromě toho systém ukládání energie funguje jako nouzové napájení v případě výpadku proudu. Výkon je 3 megawatty, což je srovnatelné s energetickými potřebami několika tisíc domácností.

"Pro Eaton je to speciální projekt, už jen kvůli bezprecedentní velikosti úložného systému inteligentně integrovaného do stávajícího elektrického systému." Matty Hummelink pokračuje. "Také skutečnost, že jsme museli toto inovační řešení nasadit do stávající infrastruktury, z něj udělala jeden z našich nejsložitějších a nejzajímavějších úkolů. Jedná se o projekt, o němž se domníváme, že bude globálním lídrem v řešeních řízení spotřeby energie. "

Stadion budoucnosti:

Amsterdam Energy Arena je jedním z prvních konkrétních výsledků inovačního programu v tomto stadionu - Amsterdam Innovation ArenA - ve kterém firmy, vlády a znalostní instituce spolupracují na vytváření nových nápadů pro budoucnost stadionu. Amsterdam Innovation ArenA sdružuje inovativní koncepty a osvědčená řešení v oblasti výstavby, správy a implementace a zpřístupňuje tyto nápady pro ambiciózní a udržitelné stadiony a rekreační projekty po celém světě. Partneři společnosti Amsterdam Innovation ArenA jsou kromě společností Eaton a Nissan města Amsterdam, Amsterdam Smart City, Amsterdam ArenA, TNO, KPN, KPMG, Huawei, Microsoft, Philips Lighting, BAM a Honeywell.

Vyvažování elektrické sítě:

"Baterie pro nás funguje jako nouzové napájení," říká Henk van Raan, ředitel pro inovace, Amsterdam ArenA. "To je důležité v mezinárodním fotbalu a dělá to z dieselagregátů nadbytečnou položku. Kromě toho přispíváme ke stabilizaci elektrické rozvodné sítě, která je také základem modelu příjmů naší energetické firmy. V budoucnu chceme hrát ústřední roli v místní inteligentní energetické síti, například dodáváním energie jiným budovám v oblasti. Úložný systém baterií hraje v této věci zásadní roli. Chceme také v budoucnu přidat elektrická vozidla. Proto jsme také baterie vložili do parkovací garáže. Baterie zaparkovaných automobilů pak mohou nabízet další úložnou kapacitu a působit jako flexibilní "přepadová plocha" pro elektrickou energii. Je to výzva a cesta, na kterou jsme šťastně spojili s firmami Nissan, Eaton a The Mobility House."

Francisco Carranza, ředitel energetických služeb společnosti Nissan Europe: "Jsme hrdí na naši účast na této globální inovaci. Nissan je známý inovacemi a kvalitou, zejména v našich elektrických vozidlech, a jsme hrdí na to, že využíváme tuto odbornost k přeměně energetických systémů v obchodních prostorách. Nissan věří, že pro budování lepšího, udržitelnějšího světa musíme všichni změnit způsob jakým žijeme, jak se pohybujeme a hrajeme. Toto řešení umožní stadionu mít skutečně nulové emise, což poskytuje příležitost, aby se fanouškové aktivně zapojili do svých oblíbených fotbalových zápasů."

"Amsterdam ArenA bude prvním příkladem skladování energie, které splní nároky vícenásobného použití zdrojů. Uvědomujeme si to a maximalizujeme tak hodnotu skladování, pro kterou The Mobility House poskytuje technologii i know-how v oblasti trhu s energií ", říká Marcus Fendt, výkonný ředitel společnosti The Mobility House a Amsterdam Energy ArenA. "Společně s naším partnery, společnostmi Eaton a Nissan dosáhneme toho, že Amsterdam ArenA bude spolu s mnoha dalšími budoucími zákazníky efektivnější a udržitelnější." 

Accenture Innovation Awards

(Inovační ceny společnosti Accenture):

Systém budov xStorage vyvinutý pro Amsterdam ArenA byl nominován na cenu Accenture Innovation Award (Inovační ceny společnosti Accenture). Tyto inovační ceny se každoročně udělují nejinovativnějším výrobkům, službám a koncepcím v Holandsku v deseti různých kategoriích.

 

 

Převzato z oficiálního webu společnosti EATON. Přejít na originální člíánek

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS