www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Chytrá elektroinstalace xComfort - zónová regulace vytápění

Správně navržená regulace vytápění přináší mnoho výhod. Především zajištuje komfortní teplotu všude tam, kde si přejete, a dále může zabránit zbytečnému utrácení za energii, kterou právě nevyužíváte. Systém xComfort pohlídá přetápění místností a společně s ovládáním zdroje tepla může uspořit 20-30 % nákladů na vytápění. Díky své bezdrátovosti ho můžete instalovat jak do novostaveb, tak do stávajících budov, které často nemají dostatečnou regulaci.

Systém xComfort je možné použít pro regulaci ústředního topení a také podlahového vodního nebo elektrického topení či fancoilů. Do místností se nainstalují bezdrátové pokojové termostaty pro měření aktuální teploty a na radiátory se osadí bezdrátové hlavice s motorickým pohonem a bateriovým napájením pro plynulou regulaci průtoku vody. Pro podlahové vytápění se do teplovodních rozváděčů instaluje RF Multiaktor, který nezávisle řídí až 12 topných/chladících okruhů s PWM regulací. Použít je možné nový typ PWM jednokanálového vytápěcího aktoru.

Mluvíme o zónové regulaci, neboť každá topná zóna je vytápěna pouze v požadovaném čase s vlastním teplotním profilem. V noci nebo delší nepřítomnosti je vytápění udržováno na snížené teplotě nejčastěji ekonomické nebo útlumové. Úsporný topný režim se aktivuje odchodovým bezdrátovým tlačítkem, nebo se vše napojí na zabezpečovací systém. Nastavení teplot mimo dům nebo přepnutí topných režimů provedete ze smartphonu.

RF pokojový termostat s dotykovým displejem

Bezdrátový termostat s dotykovým displejem, senzorem teploty a vlhkosti je ideálním řešením pro regulaci a monitorování klimatu v místnosti. Můžete ho rovněž použít pro regulaci el. podlahového vytápění na minimální a maximální teplotu. K termostatu lze připojit externí senzor teploty (PT1000) např. pro zobrazení venkovní teploty nebo vyhodnocení teploty podlahy. Termostat může být použit zcela samostatně – ovládá RF aktor topení/chlazení nebo ve spolupráci s chytrou jednotkou RF Smart Manager.

Velký dotykový displej s podsvícením umožňuje intuitivní ovládání, snadnou změnu požadované teploty a poskytuje přehled o vytápěcích režimech. Jakákoliv změna je automaticky přenesena do Smart Manageru a obráceně. Uživatelsky nastavitelné týdenní časové plány s výběrem jednoho ze čtyř teplotních režimů Komfort, Ekonomický, Útlum a Ochrana nabízí maximální flexibilitu pro dosažení specifických potřeb každého pokoje (zóny). Dvě dotyková tlačítka na displeji mohou být využita pro ovládání ostatních xComfort funkcí, např. libovolných aktorů osvětlení a rolet, případně scén ve Smart Manageru, které se mohou konfigurovat pomocí smartphonu.

Nejčastěji se instaluje nalepením na stěnu bez nutnosti použití instalační krabice. Pokud ale bude využito externí napájení přístroje nebo připojení externího senzoru teploty, instaluje se krabice KU68. Standardně je termostat napájen 2x baterií typu AAA, použít lze rovněž napájecí zdroj. Termostat je vyráběn v pěti základních barvách středových krytů, a to lesklá bílá, zářivě bílá, alpská bílá, matná antracitová a černá. Přístroj není závislý na konkrétním výrobci rámečku, barvě či materiálu – je možné vybrat z mnoha výrobců rámečků s otvorem velikosti 55x55 mm.

RF Bateriová hlavice s motorickým pohonem

Bateriová hlavice zabezpečuje plynulé řízení průtoku topné vody pro radiátory přes zabudovaný motorový pohon. Ve většině případů není možnost využít napájení 230 V pro řízení termostatického ventilu teplovodního radiátoru, a proto je bateriová hlavice ideálním řešením. Vestavěný senzor teploty měří okolní teplotu a následně ji posílá do řídicí jednotky. Displej s podsvícením zobrazuje aktuální vytápěcí režim hlavice. Navíc pro případ krátkodobé změny vytápěcího režimu lze tlačítky nastavit ruční korekci teploty a aktivovat dětskou pojistku. Do automatického režimu se hlavice přepne po nastavené době 0–120 min. RF hlavici je doporučeno instalovat spolu s řídicí jednotkou Smart Manager, kde všechny parametry vytápění se nastaví na tabletu nebo v telefonu. Pro řízení je možné použít také starší jednotku Room Manager (bez možnosti vzdáleného ovládání). Lze ji také použít v autonomním režimu (bez Smart Manageru) pro řízení na jednu teplotu. Je napájená 2xAA bateriemi s životností až dvě topné sezóny. Bateriová hlavice má subtilní design a velmi tichý provoz, který neruší uživatele.

Soubory ke stažení
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS