www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Nová generace vnitrostojanových rozváděčů

Společnost Eaton v nedávné době uvedla na trh novou třetí generaci (3G) svých vnitrostojanových rozváděčů ePDU, které kombinují nejvyšší účinnost a spolehlivost ve své třídě s technologickým pokrokem. Novou funkcí, u které probíhá patentové řízení, je zajištění IEC vidlic v konektoru.

Produkty nového portfolia ePDU G3 byly navrženy speciálně jako odpověď na požadavky manažérů IT a datových center na pokrokové monitorovací funkce silnoproudých rozvodů. V Evropě, na Středním východě a v Africe bude z počátku nové portfolio vnitrostojanových rozváděčů k dispozici ve třech různých verzích. Základní verze „Basic“ je určena pro spolehlivý rozvod napájení, verze s měřeným vstupem „Metered Input“ je vybavena měřením napětí (V), příkonu (W), proudového odběru (A) a spotřeby (kWh) v rozváděči a na úrovní vstupního jističe. Verze „In-line Metered“ je určena pro modernizaci jakéhokoli základního typu rozváděče rozšířením o Eaton funkce pokročilého měření.

Jedinečnou funkcí nových ePDU rozváděčů je zajištění IEC vidlic proti nechtěnému vytažení z konektoru a to již od základních modelů. Tato funkce řeší konečně obecný a často nákladný problém IEC vidlic vypadlých z konektorů v důsledku otřesů, nebo vibrací. Zachycení funguje se standardními přívodními šňůrami a odstraňuje nutnost používat speciální přívodní šňůry a vodící oka pro uspořádání kabeláže. Tyto dodatečné speciální prvky mohou jinak zvýšit celkové náklady na systém rozvodu uvnitř stojanu až o 50%.

Nové Eaton modely ePDU G3 mají navíc k patentované funkci zajištění přívodních šňůr s vidlicí IEC též zvýšenou tepelnou odolnost a mohou trvale pracovat při teplotách až do 60oC. Jsou proto ideálně použitelné v moderních datových centrech se zvýšeným teplotním profilem. Konstrukce nových ePDU jednotek s nízkou montážní výškou (modul 0U) znamená, že zabírají ve stojanu minimální prostor a jsou kompatibilní se všemi typy stojanů a skříní. Možnost postranní montáže a montáže na zadní straně stojanu se projeví v nerušeném přístupu k IT jednotkám ve stojanu. Upevnění je možné buď „na patentky“, nebo pomocí jedinečného flexibilního systému montáže, dovolujícího rychlou a jednoduchou instalaci.

Na všech typech ePDU, včetně základních provedení „Basic“ jsou odlišnými barvami vyznačeny skupiny zásuvek. Barva skupin se shoduje s barvou jim odpovídajících jističů. Barevné rozlišení napomáhá vyvážit proudové zatížení. Provedení „Metered Input“ a „In-line Metered“ jsou vybavena grafickým displejem s tekutými krystaly (LCD), který se ovládá pomocí menu a slouží k nastavení ePDU a k odstraňování problémů. Přesnost měření jednotlivých IEC zásuvek jak v provedení „Metered Input“, tak v provedení „In-line Metered“ dosahuje ±1%.

Rozváděče ePDU 3G připojené na datovou síť (LAN) umožňují všem uživatelům, kteří mají nainstalován software Eaton Intelligent Power™ Manager automaticky nalézt, monitorovat, hromadně aktualizovat a hromadně konfigurovat několik ePDU a též je integrovat do virtualizačních platforem včetně VMware® a vCenter Server™. Nová patentovaná síťová funkce řetězení dovoluje na jednu síťovou IP adresu připojit až čtyři ePDU. Tím se dosáhne úspory až 75% ve srovnání s konvenčními rozváděči, které vyžadují individuální IP porty.

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS