www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Informační přehled novinek v xComfort

RF SPÍNACÍ AKTORY 10 A xComfort

Spínací aktory 10 A nové generace s hybridním spínáním v nule pro bezpečné spínání libovolné zátěže R, L, C až do výkonu 2300 W. Už nikdy se neopálí nebo slepí kontakt relé, aktor zátěž spolehlivě připojí polovodičovým výstupem v nule proudu a teprve pak jej přemostí reléovým kontaktem (bistabilní relé) z důvodu snížení tepelných ztrát. Oproti starému typu CSAU-01/01 má vyšší zatížení kontaktu, je výrazně tenčí s hloubkou pouze 18 mm a použít jej lze v teplotách -5°C až +55°C! Stanby byl snížen na neuvěřitelných 230 mW. Nově je umístěn čárový kód pro načtení softwarem MRF 2.36 také bez skenování, ovládání aktoru je možné až z 32 míst, novinkou je odesílání statusu (stavu) výstupu při změně do inteligentní jednotky xComfort i přes routing, rozšířené nastavení základních funkcí šroubovákem a navíc binární vstup a měření elektrické energie …. 

Všechny aktory nové technologie jsou vybaveny druhým programovacím tlačítkem MODE a zelenou LED diodou pro naprogramování základních funkcí i bez použití PC a USB skeneru xComfort jako je ZAP/VYP, tlačítková nebo impulzní funkce, časovač se zpožděným vypnutím (1 min), příp. časovač s upozorněním na vypnutí. Spínání aktoru je vždy bezdrátově RF senzorem (z 13 míst rozšířeno na 32) a nyní také u provedení spínacího aktoru s binárním vstupem přímo klasickým vypínačem nebo tlačítkem 230 V – pro ovládání se použije stejná fáze jako pro napájení aktoru. Toto řešení výrazně zlevňuje projekty a umožní použití ve stávajících instalacích, kdy zákazník nechce měnit instalované vypínače ani design. Tento vstup se nechá využít také jako bezpečnostní, např. pro připojení různých senzorů – teplota, vlhkost apod., s výhodou se použije pro ovládání jiných aktorů nebo skupinové ovládání.

Převratnou novinkou je spínací aktor s binárním vstupem a integrovaným měřičem elektrické energie 2300 W (vše v jednom pouzdru), což umožní kontrolu nad spotřebovanou energií přímotopu, podlahovky, bojleru, přenosného spotřebiče apod.  Aktor s nejkomfortnější výbavou sepne bez problému až 2300 W (10 A) i v kapacitní zátěži a spotřebu elektrické energie v grafu a aktuální příkon zobrazí na tabletu nebo ve smartphonu (při použití Smart Manageru).

Technologie ESM
Aktory nové generace jsou kompatibilní se starou řadou a mohou pracovat v jednom projektu současně! Pokud je třeba, umožní přeposílání až 32 routingových zpráv. Na zobrazovací jednotce xComfort bude nyní zobrazen správný stav (status) aktoru a to i při jeho změně lokálně tlačítkem, protože z nových aktorů do řídicí jednotky přeposílá  NEW status zprávy a ze stávajících aktorů přenáší OLD status zprávy.  

Spínací aktory –  provedení, brutto ceny EATON bez DPH

CSAU-01/01             1650 Kč           RF spínací aktor 8A – výběhový typ (stará technologie)

CSAU-01/01-10        1390 Kč            RF spínací aktor 10 A RLC zátěž 2300 W

CSAU-01/01-10I       1490 Kč            RF spínací aktor 10 A s binárním vstupem pro připojení klasického tlačítka nebo vypínače

CSAU-01/01-10IE     1690 Kč            RF spínací aktor 10 A s binárním vstupem a měřením el.  energie do výkonu  2300 W

 

RF ROUTER xComfort - nová technologie

ROUTER STANDARD- router nové generace
Standardní provedení routeru umožní přeposílání statusů obdobně jako spínací aktor nové generace. Umožní komunikaci routrových tras až pro 32 aktorů. Standardní provedení routeru lze programovat šroubovákem, ale i přes PC. Využije se v projektech, kde je třeba zvýšení dosahu rádiového signálu mezi RF prvky se špatnou nebo žádnou kvalitou signálu (např. silné zdi, velké vzdálenosti apod.).

ROUTER LOGIC- router nové generace s logickým programováním
Novinkou je provedení ROUTER LOGIC až s 5 logickými vazbami (obdobně jako má Room Manager - A, NEBO, MENŠÍ, VĚTŠÍ, ROVNO), kdy kromě základní funkce routování a přeposílání statusů dokáže plnit jednoduché funkce, jako je zapnutí jiného aktoru, pokud je sepnuto tlačítko nebo se změnil stav sledovaného aktoru (spínací, stmívací, roletový…). Výsledek logické vazby si může zapamatovat i ve vnitřní proměnné a dle výsledku ovládat libovolný aktor – např. při podmínce déšť, vítr, teplota… Pogramování je v tomto případě vždy přes PC v sw MRF od verze 2.36.

Fotogalerie
Soubory ke stažení
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS