www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Servisní služby společnosti Eaton

Společnost Eaton poskytuje pro zajištění optimální funkčnosti a prodloužení doby životnosti kompletního elektrotechnického systému, IT infrastruktury a jednotlivých zařízení řadu exkluzivních servisních a inspekčních služeb zahrnující engineering, poradenství, realizaci projektů na klíč a servis na místě instalace – inspekce, údržby a opravy. Výjimečnou součástí servisních služeb je termovizní diagnostika, která dokáže odhalit i neviditelné vady a vznikající poruchy, a to bez nutnosti vypnutí či odstavení zařízení z provozu.

Zákazníci se mohou rozhodnout, zda v rámci servisních služeb zvolí standardní nebo smluvní variantu. Standardní varianta zahrnuje dostupnost v pracovní době, technickou podporu po telefonu, identifikaci problémové situace, výjezd na místo instalace, údržbu zařízení a zodpovědnost zákazníka za průběžnou kontrolu.

Hot-line 24/7/365 a zásah do 1 hodiny

Varianta smluvní je individuální, časově omezená servisní smlouva o zařízení, která přináší výhody servisní Hot-line, dostupné 24 hodin denně 365 dní v roce. Dále nabízí plánovanou kontrolu a údržbu ze strany Eaton, rezervaci náhradních dílů, monitorování zařízení a dostupnost zásahu do 1 hodiny (mimo Prahu a Brno pak 1 h + doba cesty).

Přehled poskytovaných služeb

Kromě běžně poskytovaných služeb, jako je instalace zařízení, nastavení a parametrizace složitějších přístrojů, uvedení do provozu, monitoring zařízení nebo preventivní prohlídka, nabízí Eaton i řadu moderních služeb. Některé z nich uvádíme níže.

Revize

Revize se skládá z prohlídky, zkoušky a vypracování zprávy. Jejím účelem je ověřit stav zařízení z hlediska bezpečnosti pro lidské zdraví, užitková zvířata, majetek a okolní prostředí. Cílem je také shoda s příslušnými platnými normami.

Prodloužení záruky

Prodloužit záruku umožňuje společnost Eaton u zařízení, kterému uplynula standardní záruční doba, a které je prokazatelně v dobrém technickém stavu.

Realizace projektů na klíč

Společnost Eaton je schopna na základě potřeb zákazníka realizovat tzv. projekty na klíč. Služba zahrnuje kompletní sled úkonů, od specifikace a návrhu řešení přes instalaci zařízení, parametrizaci, nastavení, programování až po uvedení do provozu a monitoring zařízení. Individuálně vytvořený projektový tým splní požadavky zákazníka, dohlíží na dodržování termínů, koordinuje práce s dodavateli a minimalizuje rizika spojená se zpožděním spuštění, neočekávanými náklady a dalšími nepříjemnými situacemi.

Repase

Repase spočívá v modernizaci nebo výměně některé části zařízení za účelem obnovení nebo zlepšení původních vlastností.

Retrofit

Zařízení, které se již nedodává a nelze jej opravit, je možné nahradit novým typem pomocí retrofitu. Retrofit a modifikace zařízení se provádí s úpravou nebo bez úpravy připojovacích míst zařízení.

Termovizní diagnostika odhalí i neviditelné vady a vznikající poruchy

Výjimečnou součástí servisních (inspekčních) služeb je termovizní diagnostika, která umožňuje provádění kontroly na zařízeních bez nutnosti vypnutí či odstavení z provozu. Termovizní kamery pomocí infračerveného spektra identifikují nadměrně oteplená místa všech komponentů elektrické instalace a mohou v dostatečném předstihu rozpoznat neviditelné vady a vznikající poruchy. Na základě provedených kontrol a naměřených hodnot u zařízení vystaví servisní technik protokol s výsledky provedených zkoušek a s případnými doporučeními pro zvýšení efektivity, spolehlivosti a bezpečnosti elektrotechnické instalace.

Výhody termovizní diagnostiky:

 • Bezkontaktní měření teplotních rozdílů
 • Detekce neviditelných vad
 • Prodloužení životnosti zařízení
 • Prevence proti vzniku poruch
 • Prevence proti vzniku požáru
 • Prevence proti přerušení dodávky elektrické energie
 • Vysoka úroveň interpretace a klasifikace výsledků

Zařízení, která lze pomocí termovize monitorovat:

 • Záložní zdroje UPS
 • Rozváděče vysokého a nízkého napětí
 • Bateriové sestavy - skříně, racky
 • Instalační přístroje
 • Kompaktní a vzduchové jističe
 • Motory a generátory
 • Přípojnicové systémy

Reference společnosti Eaton Elektrotechnika s.r.o.:

OBI, IBM, OZP, Pardubická krajská nemocnice, Pivovary Staropramen,Pražská teplárenská a.s.,VZP, AutoCont, Rockwell Automation, SAKO (Brno), Stora Enso, SZPI,Wrigley Confections, Bull s.r.o., Citibank,Orange Business Services, ELTODO, Honeywell Aerospace, ISS, Johnson Controls, Kooperativa a.s., Kostelecké uzeniny a.s., MITAS a.s.

 

Další informace najdete na: http://www.eaton.cz/Czech/Services/index.htm

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS