www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Eaton představuje T-Connector jako součást komunikačního systému SmartWire-DT

Nové architektury a vyšší pružnost pro periferie ve strojírenství

Společnost Eaton, orientovaná na produkty určené pro správu napájení, rozšiřuje působnost komunikačního systému SmartWire-DT i mimo prostor elektrického rozváděče. Nový prvek T-Connector nyní umožňuje uživatelům integrovat aktory a senzory přímo do komunikačního systému. Konstruktéři zařízení tak mají u architektur s krytím na úrovni IP67 k dispozici více designérských možností, mají větší míru volnosti a dokonalejší diagnostické informace. Jak konstrukce nových systémů, tak záměna existujících zařízení nyní vyžaduje menší úsilí při vytváření kabeláže a snižuje se i množství použitého materiálu. Použitím rozbočovače T-Connector získá uživatel podstatně jednodušší systém - od konstrukčního návrhu až po montáž a demontáž.

Konvenční architektury připojování senzorů a akčních členů do řídicích systémů ve strojírenství často vytvářejí řadu problémů. Kabeláž v centralizovaných, rozsáhlých a složitých systémech je náročná na materiál i objem práce. U decentralizovaných konfigurací používajících ve vzdálených rozváděčích vzdálené vstupně/výstupní (I/O) jednotky, nebo I/O moduly s krytím IP67 přímo na zařízeních, zase rozdrobení terminálních komponent neodpovídá počtu periferních zařízení. To má za následek zbytečné investice do hardwaru. Rozšiřování je ve většině případů obtížné.

Pro tyto scénáře nyní Eaton nabízí pružné řešení. V komunikačním systému SmartWire-DT může být na řídicí systém přímo zapojeno až 99 modulů v řetězci o celkové délce do 600 m. Rozbočovač T-Connector v provedení s krytím IP67 naváže na SmartWire-DT všechny, dnes na trhu se vyskytující, standardní senzory a akční členy přes zásuvný konektor M12. Pokud mají senzory svůj vlastní napájecí zdroj, lze ke kontrole správného připojení senzoru použít měření proudového odběru. Tím se zjednodušuje kontrola instalace. T-Connector též zobrazuje ze kterékoli pozice na systému stav svého systémového připojení a může též indikovat diagnostické zprávy.

Výhody této architektury demonstruje řada aplikací. Pokud jsou použity různé analogové a digitální senzory, umožňuje nový prvek T-Connector optimalizovat celou architekturu, protože každý senzor či akční člen je připojen samostatně. U distribuovaných aplikací, jako jsou dopravníkové pásy, je možné instalovat všechny potřebné senzory při délce 600 m. Přímé přiřazení T-Connector k senzoru drasticky snižuje délku kabeláže. Konstruktér zařízení tak může vést kabely s vysokou mírou přizpůsobivosti a instalovat senzory a akční členy na jakémkoli místě. Analogové a digitální vstupy/výstupy mohou být podle požadavku kombinovány.

Pokud je potřeba později připojit přídavné senzory, lze do komunikačního systému rychle a jednoduše přidat nebo znovu připojit T-Connector. Konstruktéři zařízení musí tedy investovat pouze do periferií skutečně nutných z hlediska funkčnosti. Pro optimalizaci využití obsahuje produktová řada T-Connector pro připojení jednoho, dvou nebo čtyř senzorů.

Při integraci komunikačního systému SmartWire-DT do automatizačních projektů mají uživatelé dvě možnosti. Buď mohou použít jakékoli PLC přes bránu (Profibus-DP, CANopen, Modbus-TCP, EthernetIP, Profinet, Powerlink), nebo mohou použít jeden z řídicích systémů Eaton s integrovaným rozhraním SmartWire-DT, jako je např. moderní HMI/PLC řady XV100. Použitím jednoduchých a racionálních koncepcí se pak vytváří efektivní řešení s menším počtem součástí, opírající se o Eaton strategii "Lean Solution".

Fotogalerie
Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS