www.PROFIKLUBELEKTROTECHNIKU.cz
Přihlášení / Registrace

Novinky v programu E-CONFIG

E-CONFIG je samostatný program pro přípravu cenových informací, technických specifikací, nabídek, objednávek, konfiguraci výrobků a návrh rozváděčů Eaton. Lze ho také využít pro rechlé nalezení ceny a popisu výrobku. Program je stále aktuální díky pravidelným aktualizacím produktů a jejich cen.

Verze 3.5 přináší funkcionalitu, která umožňuje vygenerovat jednopólové schéma silových obvodů jednoduchého rozváděče bez nutnosti použití dalšího softwaru.

Nový modul kreslení schémat  nabízí:

• Vytvoření schématu zapojení na základě soupisky přístrojů

• Topologie se vytvoří dle pořadí přístrojů v soupisce

• Možnost přesouvat přístroje v editoru schémat

• Popisování vývodů, kabelů

Základem pro kreslení schématu zapojení je seznam vybraných přístrojů. Na základě seznamu vybraných přístrojů je vykreslen výchozí tvar schématu zapojení. Pokud je seznam vhodně uspořádán, pak v základních případech je schéma hotové a není nutná další editace. Ve složitějších případech je úprava zapojení velice jednoduchá - přetažením přístrojů v grafice. Zbývá už jenom definovat připojené kabely (typové označení, průřez) a popis jednotlivých vývodů. K tomu je nápomocné roletkové menu, ze kterého lze vybrat nejčastěji používané typy kabelů a pojmenování vývodů. Těmito jednoduchými kroky je schéma hotové a je ho možné vytisknout nebo exportovat do DXF formátu pro otevření v CAD programech. Přístroje jako hlavní jistič a svodič přepětí jsou detekovány automaticky a jsou umístěny na první a druhé místo ve schématu. Pokud je v seznamu proudový chránič s 300 mA reziduálním proudem, bude ve schématu použit jako centrální ochrana instalace před vznikem požáru. Nový modul ocení hlavně menší instalační firmy, které dělají jednoduché instalace, jako jsou rodinné domy a byty.

 

Verze 3.5 přináší funkcionalitu, pomocí které se dostanete na datasheet produktu pouze dvojím kliknutím na odkaz umístěný v detailech produktu. Následně budete automaticky přesměrováni na stránku https://datasheet.eaton.com, kde najdete bližší technické informace o produktu, obrázek produktu, jakož i technická data ve standardu ETIM 6.0. Některé datasheety obsahují odkazy na manuál produktu, schéma zapojení nebo CAD model produktu. Technické informace jsou dostupné ve více jazykových verzích a nechybí mezi nimi česká jazyková verze. Funkce je dostupná pro téměř všechny naše produkty.

 

 

 

 

Převzato z oficiálního webu společnosti EATON. Přejít na originální člíánek

Diskuse k obsahu
Příspěvků (0)  |  Uživatelů (0)  |  Poslední (prázdné)

Nejsou žádné příspěvky k tomuto článku. Buďte první!

Pro přidání příspěvku do diskuse musíte být přihlášeni. Nevhodné, nebo vulgární příspěvky budou redakcí odstraněny.
Vložit nový příspěvek

Vývoj a správa prezentace NAUSUS